В Україні розробили плащ-невидимку для захисту від російських дронів

ВІЙНА
09.10.2023, 19:15
В Україні розробили плащ-невидимку для захисту від російських дронів
Фото: Міністерство цифрової трансформації

Найкращі українські інженери підставили плече батьківщині у скрутний час. Тепер їхня розробка допомагатиме нашим захисникам на полі бою.

Йдеться про плащ-невидимку для військовослужбовців Сил оборони України. Відеопрезентацією інновації виклав профільний віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров.

Зі слів урядовця, плащ блокує вихід тепла людського тіла назовні та робить бійця невидимим для інфрачервоних камер російських безпілотників. Це — технології для української перемоги від команди «Brave1».

Боєць у плащі крайні ліворуч
Боєць у плащі крайній ліворуч

«Українці створили суперзахист від російських тепловізорів та дронів з тепловізійними камерами. Плащ розроблено з урахуванням вимог і потреб наших снайперів і груп CCO ЗСУ, які виконують бойові завдання.

Розробка компактна та легка — вага до 2,5 кг, має високу захищеність від дощу та мокрого снігу. Також плащ не горить і захищає від високих температур», — відзвітував Михайло Федоров.

На Росії про створення подібного матеріалу, невидимого для тепловізорів, також повідомляли місцеві пропагандисти кілька місяців тому. Однак поки жодного фото чи відеодоказу своєї розробки ворог не продемонстрував.

Читайте також:
Життя
Влада заможної мусульманської країни з Перської затоки запроваджує технологічні зміни в освіті. Досі дітей ніхто ще не навчав основ ШІ.
09 травня, 06:01
Мистецтво
За минулі чверть століття на Туманному Альбіоні погіршився рівень знань і кількість читачів книг. Вирішено змінити цей стан справ на краще.
02 травня, 20:27
Світ
Майбутнє автономних авто під загрозою.
30 квітня, 16:49
Історія
Вежа Тесли — це був крик генія проти енергетичних монополій та символ мрії, яка досі живе в серцях мільйонів.
18 квітня, 15:05
Війна
Наземні роботизовані комплекси — відносно новий вид військової техніки. Попри це наші оборонці стрімко їх опановують і розвивають.
10 квітня, 20:33
Світ
Випробування відбулося над акваторією Середземного моря.
27 березня, 18:05