В Україні створили БПЛА MARA, здатний працювати на малих висотах

ВІЙНА
17.09.2023, 12:23
В Україні створили БПЛА MARA, здатний працювати на малих висотах

РЕБ ворога може його придушити повністю, але дрон все одно буде летіти своєю запрограмованою траєкторією та повернеться автономно

Безпілотник MARA (Modular Advanced Robotic Aircraft) – розвідувальний комплекс українського виробництва, що складається з основних та змінних дронів, антени для керування польотами.

Його вага – близько 20 кг, він може літати на 45 км углиб фронту та спостерігати за позиціями ворога.

MARA здатна працювати на малих висотах та в умовах поривчастого вітру 20 м/с. Два дрони зі станцією керування та антеною можна помістити в один рюкзак.

Безпілотник уперше з’явився на фронті у 2014 році і з того часу постійно вдосконалюється.

Дані БПЛА використовують як для спостереження, так і для коригування артилерії. На дроні встановлені дві камери, що знімають фото та відео одночасно.

В Україні створили БПЛА MARA, здатний працювати на малих висотах_1

За розміром MARA дуже малий, і щоб його збити ЗРК, потрібно включити активний радар. Коли окупанти включають активний радар, відразу стають видимими. Це все одно, що вночі увімкнути надпотужний прожектор. Але інакше вони не можуть захопити ціль. Проблема для ворога ще в тому, що ціль має захопити головку ракети і це набагато складніше. Тому у нас немає жодних підтверджень саме збитків дронів, – розповідає військовослужбовець.

«Через малий розмір дрона ракета не може захопити його як ціль. У нас є відео, як на БПЛА летять відразу три ракети, але вони просто пролетіли повз дрон. Спектр випромінювань MARA та відбиття випромінювань надто малий, щоб головка ракети його захопила», – доповнив воїн.

БПЛА MARA може літати автономно. Потужний РЕБ ворога може його придушити повністю і оператор втратить з ним зв’язок, але дрон все одно буде летіти своєю запрограмованою траєкторією, збирати дані і повернеться автономно.

Аеродинаміка MARA дозволяє йому повернутися до оператора з дуже малим відхиленням.

Як розповідає співзасновник фонду Frontline Care, який збирає на "Мари" для військових Андрій Неділько, дрон користується попитом серед підрозділів Сил оборони на фронті.

"Вартість комплекту залежить від задач та комплектації. Для ГУР, наприклад, купували шість літаків – все разом за 2,8 млн гривень. Ми будемо купувати комплекс вартістю 1,3 млн гривень з двох літаків, антени, акумуляторів та додаткового компʼютера. Ціна може змінюватися залежно від комплектації та кількості літаків. Загальна сума кампанії – 5,2 млн гривень, тобто чотири комплекси на вісім літаків загалом", — говорить Андрій Неділько.

Читайте також:
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40
Світ
Імплантат вийшов з ладу після того, як з мозку було вилучено кілька ниток, що реєструють нейронну активність
10 травня, 09:27
Життя
Цей робот може розвивати швидкість до 10 метрів за секунду і переносити вантажі до 10 кілограмів.
30 квітня, 15:30
Економіка
Розпропагована китайцями технологічна новинка виявилася «мильною бульбашкою». Товар опиниться у споживачів не раніше наступного літа.
17 квітня, 06:00