В Україні створили БПЛА MARA, здатний працювати на малих висотах

ВІЙНА
17 вересня, 12:23
В Україні створили БПЛА MARA, здатний працювати на малих висотах

РЕБ ворога може його придушити повністю, але дрон все одно буде летіти своєю запрограмованою траєкторією та повернеться автономно

Безпілотник MARA (Modular Advanced Robotic Aircraft) – розвідувальний комплекс українського виробництва, що складається з основних та змінних дронів, антени для керування польотами.

Його вага – близько 20 кг, він може літати на 45 км углиб фронту та спостерігати за позиціями ворога.

MARA здатна працювати на малих висотах та в умовах поривчастого вітру 20 м/с. Два дрони зі станцією керування та антеною можна помістити в один рюкзак.

Безпілотник уперше з’явився на фронті у 2014 році і з того часу постійно вдосконалюється.

Дані БПЛА використовують як для спостереження, так і для коригування артилерії. На дроні встановлені дві камери, що знімають фото та відео одночасно.

В Україні створили БПЛА MARA, здатний працювати на малих висотах_1

За розміром MARA дуже малий, і щоб його збити ЗРК, потрібно включити активний радар. Коли окупанти включають активний радар, відразу стають видимими. Це все одно, що вночі увімкнути надпотужний прожектор. Але інакше вони не можуть захопити ціль. Проблема для ворога ще в тому, що ціль має захопити головку ракети і це набагато складніше. Тому у нас немає жодних підтверджень саме збитків дронів, – розповідає військовослужбовець.

«Через малий розмір дрона ракета не може захопити його як ціль. У нас є відео, як на БПЛА летять відразу три ракети, але вони просто пролетіли повз дрон. Спектр випромінювань MARA та відбиття випромінювань надто малий, щоб головка ракети його захопила», – доповнив воїн.

БПЛА MARA може літати автономно. Потужний РЕБ ворога може його придушити повністю і оператор втратить з ним зв’язок, але дрон все одно буде летіти своєю запрограмованою траєкторією, збирати дані і повернеться автономно.

Аеродинаміка MARA дозволяє йому повернутися до оператора з дуже малим відхиленням.

Як розповідає співзасновник фонду Frontline Care, який збирає на "Мари" для військових Андрій Неділько, дрон користується попитом серед підрозділів Сил оборони на фронті.

"Вартість комплекту залежить від задач та комплектації. Для ГУР, наприклад, купували шість літаків – все разом за 2,8 млн гривень. Ми будемо купувати комплекс вартістю 1,3 млн гривень з двох літаків, антени, акумуляторів та додаткового компʼютера. Ціна може змінюватися залежно від комплектації та кількості літаків. Загальна сума кампанії – 5,2 млн гривень, тобто чотири комплекси на вісім літаків загалом", — говорить Андрій Неділько.

Читайте також:
Політика
Дивно, коли Ілон Маск намагається нас обмежити у використанні терміналів Starlink
21 вересня, 14:55
Життя
В Україні може з'явитися тестовий стільниковий зв'язок п'ятого покоління (5G).
19 вересня, 15:55
Життя
Цей проект був створений польським стартапом Nevomo і теоретично він здатний розігнатися до 550 км/год.
12 вересня, 09:22
Світ
Розпочалася місія «Місячний снайпер» з метою приземлення на поверхню Місяця з високою точністю.
11 вересня, 19:09
Життя
Розміщення телескопів на Місяці — ідея не нова.
11 вересня, 17:31
Життя
Модель навчатиметься на мільярдах зображень та зможе ідентифікувати рідкісні види онкологічних захворювань, які іноді важко діагностувати.
10 вересня, 08:09