В Україні відсутня "глибинна" корупція ?

06.09.2023, 14:17
В Україні відсутня "глибинна" корупція ?

Державний "Укрексімбанк" замовив прибиральниць на понад 30 млн грн у фіктивної фірми казаха

За даними системи Prozorro, державний "Укрексімбанк", який за підсумками минулого року став найзбитковішим банком країни, провів закупівлю послуг прибирання з очікуваною вартістю у 41 000 000 млн грн.

Участь у тендері взяли п'ять компаній, однак з даних на порталі Prozorro вбачається наявність дискримінаційних вимог у вказаній закупівлі, що, вірогідно, були виписані саме під конкретного учасника.  

Так, серед вимог банку до учасників була визначена необхідність надати інформацію про те, що компанія раніше здійснювала послуги прибирання за договорами (не менше 3-х) на об’єктах з територіальним розгалуженням не менше ніж у 22 областях України та не менше 2 (двох) адрес в кожній області.  

"Загальна кількість об’єктів за договорами має бути не менше 44 об’єктів.(Однак, виходячи із надання інформації по 3-ох договорам загальна кількість об’єктів має бути не менше 66 об’єктів)", - зауважувала у скарзі компанія-учасник закупівлі  "Сервіс Ленд", вказуючи на дискримінаційність такої вимоги.

Також, інший учасник "Дан Девелопмент" оскаржував вимогу банку, яка не дозволяла взяти участь у тендері компаніям, що найняли окремих працівників на роботу нещодавно. Але банк цю дискримінаційну вимогу прибирати відмовився.  

Зрештою, переможцем аукціону стала компанія ТОВ "Еверест Інжиніринг" з ціновою пропозицією у 31,5 млн грн. Вона цікава тим, що почала брати участь у державних закупівлях лише поточного року. Але новачку пощастило не лише забрати багатомільйонний тендер "Укрексімбанку", але й "Укргазбанку" також.

Останньому "Еверест Інжиніринг" продала свої послуги прибирання на 16,5 млн грн. Компанія належить громадянину Казахстану Імангазієву Оразу. І донедавна вона мала всього 200 грн статутного капіталу та іншу назву "Торговий будинок Еверест".

В Україні відсутня

Найцікавіше те, що на казаха Імангазієва Ораза зареєстровано понад 40 фірм, за останні два роки війни - з десяток нових різних компаній, які усі мають статутний капітал по 200 грн та назви, які часто містять в собі імена досить пізнаваних брендів, як то "Торгова фірма Галаксі", "Торгова група Агромат", "Торгова фірма Маршал", "Торговий дім Велвана" або навіть "Торгова група Патріот" та ін. Усі зареєстровані одномоментно - в один і той самий час. І всі ці фірми зареєстровані за адресами масової реєстрації юридичних осіб.   

Тож, мільйонні тендери на прибирання одразу два держбанки на загальну суму у 58 млн грн віддали вочевидь фіктивній компанії.  

Нагадаємо,  напередодні "Укрексімбанк" та "Укргазбанк" НАБУ вже викрило на схемах виведення державних коштів з фінансових установ шляхом нібито замовлення різних послуг у сумнівних компаній за десятки мільйонів гривень. У випадку "Укрексімбанку" це були юридичні послуги від невідомої контори "А.Д.Хок" вартістю 42 млн грн. У випадку "Укргазбанку" це були нібито послуги із залучення клієнтів на суму 206 млн грн, які взагалі банку не надавалися.

Джерело: ZN.UA

Читайте також:
Політика
ПриватБанк продовжує масово втрачати клієнтів. Клієнти скаржаться на шахрайські дії працівників банку
09 грудня, 17:27
Політика
ПриватБанк і Monobank змушують клієнтів підписувати згоду на розкриття банківської таємниці
04 грудня, 16:00
Політика
Наприкінці минулого тижня були обшуки в кількох людей, пов'язаних із в.о. голови правління «Укргазбанку» Родіоном Морозовим.
02 грудня, 18:39
Політика
Клієнти ПриватБанку масово скаржаться на роботу контакт-центру номінально державного банку
29 листопада, 17:25
Позиція
ПриватБанк, який під час війни непомірними комісіями грабує українців, забив цвях на їх обслуговування.
28 листопада, 10:00
Економіка
У клієнтів «ПриватБанку» продовжують красти гроші з рахунків. Після крадіжок з кредиток банк нараховує відсотки.
05 листопада, 15:05