Created with Sketch.

В Єґипті виявили стародавні майстерні для бальзамування мумій

29.05.2023, 16:00
Фото: Google

Нові знахідки на, здавалося б, уже досліджених науковцями обширах некрополя Саккара не перестають приголомшувати єґиптологів.

Такі відомості безпосередньо з околиць Каїру оприлюднило впливове міжнародне видання "Reuters", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що на теренах колишньої столиці Нижнього Єґипту – міста Мемфіс – археологи знайшли стародавні гробниці та дві майстерні для бальзамування (одну для людей, інша для тварин).

Як вдалося з'ясувати, стародавні приміщення з метою муміфікації тіл небіжчиків доволі громіздкі та добре збереглися з усіх відомих на сьогодні; науковці датували їх приблизно IV століттям до Різдва Христового.

«Під час чергової археологічної експедиції у Саккарі ми виявили майстерні для бальзамування людей, всередині яких є кілька залів. Там був відповідний керамічний посуд, хірургічні та інші допоміжні інструменти, кілька видів смол. Майстерня з бальзамування тварин набагато менша, але у ній також виявили безліч артефактів», – прокоментували ситуацію науковці.

Крім того, у некрополі неподалік туристичної принади Ґізи знайшли ще дві, раніше невідомі гробниці давньоєґипетських вельмож; вони були посадовцями з близького оточення фараонів.

«Ми встановили, що один із небіжчиків відповідав за будівництво системи каналів у долині Нілу 4400 років тому, а інший – був жерцем храму богині родючості Кадеш 3500 років тому. Обидві усипальниці прикрашені ієрогліфами про досягнення покійних і настінними розписами», – додали археологи.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що протягом тисячоліть Стародавній Єгипет вважався синонімом мудрості для цивілізацій Середземномор'я, але особливо Заходу.

Читайте також
Перші жителі Святої Землі їли лисиць і котів — науковці
Історія
У Сирії знайдено найдавнішу абетку, старшу за єґипетські ієрогліфи
Історія
Науковці з'ясували магічну практику жерців Вавилонії
Світ
Першими вершниками були представники Ямної культури
Історія
Візантійський скарб знайшли у Норвеґії
Історія
У Туреччині випадково знайшли стародавнє підземне місто
Історія