ВАКС обрав запобіжний захід адвокату Олексію Носову

КРИМІНАЛ
06 червня, 11:23
ВАКС обрав запобіжний захід адвокату Олексію Носову

Носова підозрюють у пропозиції неправомірної вигоди детективу НАБУ і прокурору САП в інтересах голови правління банку Альянс Юлії Фролової

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід у вигляді застави розміром 12 млн грн з покладанням обов'язків до адвоката Олексія Носова, якого НАБУ і САП підозрюють у пропозиції хабаря детективу НАБУ і прокурору САП у справі бізнесмена Михайла Кіпермана.

Таке рішення 6 червня ухвалила слідча суддя ВАКС Леся Федорак.

Суддя ВАКС Леся Федорак
Суддя ВАКС Леся Федорак

«Клопотання задовольнити частково. Визначити підозрюваному Носову Олексію Сергійовичу застави в розмірі 12 млн грн», – оголосила рішення суддя.

Також на Носова поклали наступні обов'язки:

  • прибувати за першою вимогою;
  • повідомляти про зміну місця проживання та роботи;
  • не відлучатися з Київської області та міста Києва без дозволу;
  • утримуватися під спілкування зі свідками;
  • здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Як зазначив у засіданні прокурор САП Станіслав Броневицький, Носова підозрюють у пропозиції неправомірної вигоди детективу НАБУ і прокурору САП в інтересах голови правління банку Альянс Юлії Фролової, яка підозрюється у справі Кіпермана.

За версією слідства, Носов через свідка Петренка запропонував НАБУ і САП за неправомірну вигоду змінити підслідність у справі Фролової. Зокрема, адвокат запропонував етапи виконання надання неправомірної вигоди. Першим пунктом була постанова про відновлення досудового розслідування, оскільки наразі слідство у справі Кіпермана завершене. Сам підозрюваний називав цей процес «відкатом з ст. 290 КПК».

Наступним етапом мала б бути зміна підозри та передачі справи до іншого органу або ж одразу зміна підслідності за Національною поліцією. Свідок Петренко приносив чорновий варіант постанови про відновлення слідства на погодження з адвокатом Носовим і той його узгодив. Також слідство фіксувало всі зустрічі, розмови та листування між Петренком та Носовим, які підтверджують обізнаність підозрюваного з обставинами справи. Нібито Носов підтвердив передачу 100 тисяч доларів лише прокурорам САП за відновлення слідства.

Під час обшуку в Носова знайшли понад 109 тисяч доларів готівкою. Сторона захисту стверджує, що це гроші тещі адвоката на лікування, яке вона проходить в Києві.

Також захист стверджував, що саме Петренко підбурював Носова до хабарництва.

Нібито за його ініціативи відбувалися зустрічі. Водночас прокурор САП заперечував і зачитав листування, яке починалось саме з повідомлення Носова з інформацією «що він на місці» і з пропозицією зустрічі.

На думку захисту, підозра необґрунтована. Саме Петренко був підбурювачем, а Носов нікому не пропонував хабаря.

Раніше НАБУ і САП повідомили про викриття столичного адвоката на спробі підкупу детектива НАБУ і прокурора САП. Пізніше йому повідомили про підозру.

Раніше НАБУ і САП повідомили бізнесмену Михайлу Кіперману та іншим про підозру у заволодінні понад 716 млн грн. За даними слідства, у березні 2022 року ТОВ «Юнайтед Енерджі» закупила в «Укренерго» електричну енергію на суму понад 716 млн грн.

Попри наявну заборгованість компанії перед товариством, керівник відповідного департаменту «Укренерго» не зупинив продаж. При цьому гарантом оплати виступив один із комерційних банків, а рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно і з порушенням процедури.

Надалі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми, який також є бізнес-партнером учасника справи НАБУ і САП про розкрадання коштів ПриватБанку. Гроші за поставлену електроенергію «Укренерго» так і не одержало. Коли ж звернулось до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримало відмову.

НАБУ і САП змогли заарештувати 721 млн грн, які перебували на рахунках залучених до злочинної схеми компаній. Крім того, у межах міжнародного співробітництва також заблоковано кошти на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії у двох європейських країнах.


Нагадаємо, що у юридичній фірмі «Міллер» відразу опублікували допис, щодо початку слідчих дій стосовно Олексія Носова. За словами юристів компанії, фірма будується на принципах чесності у відносинах з клієнтами та державою, тож там «не очікували такого від члена команди навіть на рівні слідчої версії».

«Тому за рішенням команди компанія розриває будь-які відносини з Олексієм Носовим, відповідні юридичні дії ми реалізуємо в найближчий час, коли Олексій буде на звʼязку. Ми докладаємо всіх зусиль для встановлення істини та сприятимемо офіційному розслідуванню», – йдеться у дописі компанії на Facebook.

Адвокатська спільнота засудила таке рішення компанії.

ВАКС обрав запобіжний захід адвокату Олексію Носову_3ВАКС обрав запобіжний захід адвокату Олексію Носову_4ВАКС обрав запобіжний захід адвокату Олексію Носову_5ВАКС обрав запобіжний захід адвокату Олексію Носову_6ВАКС обрав запобіжний захід адвокату Олексію Носову_7

Варто зауважити, що приходом Мустафи Найєма до Агентства відновлення, на чесному та прозорому конкурсі на начальника служби відновлення Житомирської області переміг Сергій Носов, який з лютого місяця 2024 року очолює дану службу.

ВАКС обрав запобіжний захід адвокату Олексію Носову_8

Сергій Носов є братом Олексія Носова, який був партером юридичної фірми Miller співзасновником якої є брат Мустафи.

На етапі «слідчої версії» за «майже законною» ухвалою «у стані шоку» компанія розірвала будь-які відносини з Олексієм, поки той був не на зв'язку.

Чекаємо, коли голова агентства відновлення, який «не знає деталей справи» підтримає естафету та прийме кадрові рішення стосовно  начальника служби відновлення Житомирської області.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
вчора, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
вчора, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50