ВАКС обрав запобіжний захід топменеджеру Укрнафти Денису Кудіну

КРИМІНАЛ
17 січня, 18:25
ВАКС обрав запобіжний захід топменеджеру Укрнафти Денису Кудіну

ВАКС обрав запобіжний захід топменеджеру Укрнафти Денису Кудіну

Вищий антикорупційний суд обрав колишньому першому заступнику голови Фонду держмайна Денису Кудіну, який зараз працює віцепрезидентом Укрнафти, запобіжний захід у вигляді 9 млн грн застави.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

У грудні 2023 року Кудін став 11-м підозрюваним у гучному корупційному провадженні про розкрадання на державних заводах, де головний фігурант – колишній голова ФДМ Дмитро Сенниченко.

Справа проти Сенниченка складається з двох частин: розкрадання на Одеському припортовому заводі та в Об’єднаній гірничо-хімічній компанії. Загалом за двома епізодами державі, на думку НАБУ, заподіяли понад 400 млн грн збитків. Також групі, яку нібито очолював Сенниченко, інкримінують відмивання приблизно 10 млрд грн.

Кудін був першим заступником голови ФДМУ з 26 травня 2021 року до 17 листопада 2021 року, а до того він майже рік працював у ФДМУ на посаді звичайного заступника голови.

22 березня 2023 року САП і НАБУ заочно повідомили Сенниченку про підозру. Слідство вважає, що він нібито був одним із ключових організаторів угруповання, яке виводило гроші протягом 2019-2021 років з ОПЗ та ОГХК.

За версією слідства, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та інші особи здійснили два епізоди злочинної діяльності. Перший – щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради ОПЗ, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. На схемі заводу за період з травня по грудень 2020 року ОПЗ втратило понад 390 млн грн.

Другий епізод стосувався ОГХК.

НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор злочинної організації домігся призначення «лояльного» в.о. директора ОГХК. Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн.

Денис Кудін після ФДМУ встиг попрацювати заступником міністра економіки, а на початку 2023 року перейшов на роботу в Укрнафту. Там він очолив напрям стратегії, розвитку та взаємодії з державними органами влади.
 

Читайте також:
Політика
Державний інспектор Львівської митниці Юлія Дрига, яка засвітила одяг і аксесуари вартістю $8 тис., нічого з цього не внесла до декларації.
вчора, 15:09
Політика
Обсяг відмивання грошей завдяки агроекспорту перевищив $7 млрд.
12 квітня, 11:12
Політика
«Зерновий коридор» може зникнути через масову корупцію в Держпродспоживслужбі
12 квітня, 09:04
Кримінал
Унаслідок реалізації схеми бюджету завдано збитків на суму 159,5 млн гривень.
11 квітня, 18:41
Кримінал
ВАКС продовжив до 26 травня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову Полтавської ОДА Валерія Головка.
11 квітня, 15:18
Кримінал
Державі завдано збитків на 26 млн грн
11 квітня, 09:24