ВАКС відпустив під заставу екснардепа Микитася

КРИМІНАЛ
30.04.2024, 16:43
ВАКС відпустив під заставу екснардепа Микитася

Микитасю змінили запобіжний захід, оскільки закінчився максимальний строк його тримання під домашнім арештом.

Вищий антикорупційний суд відпустив під 908 400 грн застави колишнього народного депутата Максима Микитася.

Таке рішення 26 квітня ухвалив ВАКС.

Вищий антикорупційний суд відправив Микитася під цілодобовий домашній арешт. Також на нього поклали наступні обов'язки:

  • прибувати за кожною вимогою;
  • повідомляти слідчого про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками, а також будь-якими іншими особами щодо обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру;
  • здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Втім через закінчення максимального строку тримання під домашнім арештом Микитася в 6 місяців прокурор САП просив змінити запобіжний захід на заставу з обов'язками.

«Клопотання прокурора САП про зміну запобіжного заходу підозрюваному (Микитасю – ред.) у кримінальному провадженні – задовольнити частково. Змінити запобіжний захід, застосований до підозрюваного, у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді застави. Визначити розмір застави підозрюваному у кількості розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, грошовий еквівалент якої становить 908 400 грн», – ідеться в рішенні.

Перелік обов'язків йому залишили без змін.

НАБУ і САП повідомили про нову підозру екснардепу Максиму Микитасю та іншим фігурантам.

За версією слідства, у 2018 році Мініоборони уклало з підконтрольними Микитасю компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Частиною цих коштів екснардеп планував заволодіти. Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. З метою реалізації злочинного наміру Микитасю та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабінету міністрів, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об'єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

23 січня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вимушено завершив слідство у справі стосовно екснардепа Максима Микитася та ще 5 осіб, підозрюваних у заволодінні 312 млн грн коштів Міноборони.

Зазначається, що це рішення було вимушеним та прийнятим прокурором після відмови суду у продовженні строку досудового розслідування. Зокрема, у вказаному кримінальному провадженні, використано лише 3 місяці строків слідства з 12 встановлених КПК України для розслідування проваджень вказаної категорії.

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що у жовтні 2022 року Екснардеп Микитась пропонував Борису Філатову хабар на суму €22 млн.

За версією слідства, відомий корупціонер-забудовник хотів укласти контракт із будівництва Дніпровського метрополітену поза конкурсом, заручившися підтримкою міського голови, але правоохоронці завадили цьому.

По цій справі екснардепа відправили в СІЗО, з можливістю вийти на волю, заплативши 260 млн гривень застави.

Микитасю кілька разів зменшували розмір застави.

22 липня 2023 року Микитасю вдвічі зменшили розмір застави у справі про хабар для мера Дніпра із 40 до 20 мільйонів гривень.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
вчора, 13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
вчора, 11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
17 січня, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
17 січня, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
17 січня, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00