Вандали сплюндрували штабний вагон маршала Маннергейма часів Другої світової війни

ІСТОРІЯ
07.08.2020, 11:39
Вандали сплюндрували штабний вагон маршала Маннергейма часів Другої світової війни
Фото: YLE

На території військового музею міста Міккелі, що в центральній Фінляндії, невідомі зловмисники вчинили акт вандалізму.

Пасажирський вагон, який у 1939-1946 роках слугував ставкою для маршала і президента Карла Ґустафа Еміля Маннергейма, втратив свою історико-культурну цінність.

Таку інформацію 6 серпня з місця події повідомили журналісти видання "Länsi-Savo".

Як зазначають працівники музейної установи, вандали не тільки розмалювали штабний вагон, але й розікрали цінні експонати, у том числі й іменний посуд маршала.

«Деякі речі не підлягають відновленню. Оскільки деревина, з якої зроблений вагон, пористий і його вкрай важко очищати від доволі токсичних, непридатних до змивання фарб для графіті. Ремонті роботи потребуватимуть значних коштів й часу», — з прикрістю наголосив директор військового музею міста Міккелі Матті Карттунен, котрий вже звернувся до правоохоронців.

Наразі відкрито провадження та здійснюються необхідні заходи відповідно до частини 2 статті 627 Кримінального кодексу Фінляндської Республіки, санкції якої передбачають позбавлення волі на термін від 4-х місяців до 4-х років з обов'язковою сплатою штрафу за псування майна.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Фінляндія вже орендувала плавучий LNG-термінал для відмови від російського газу
10 серпня, 13:05
Світ
Фінляндія воюватиме з росією у разі нападу. Готувалися до цього десятиліттями.
22 червня, 15:42
Економіка
А ось Німеччина та Італія дозволили своїм компаніям відкривати рахунки рублях для оплати московитського газу
21 травня, 12:14
Світ
Тільки перемога Збройних Сил України над російськими окупаційно-терористичними військами на полі бою здатна зупинити Кремль.
07 квітня, 07:09
Життя
Радикальні природоохоронці Фінляндії, втомившися від бездіяльності поліції та місцевої влади, взялися самотужки боротися з "лісовою мафією".
05.04.2021, 10:37
Кримінал
Четверо іноземців, котрі нещодавно прибули до Гельсінкі як біженці, забили до смерті корінного мешканця 2001 року народження.
29.07.2020, 14:00