Вчені підтвердили штучне походження COVID-19
За три роки інтенсивних пошуків, не було знайдено природного предка SARS-CoV-2.
Розслідувальна група US Right to Know дійшла висновку, що коронавірус SARS-CoV-2 штучно створили у лабораторії Уханьського інституту вірусології.
Учасники об’єднання виявили заявку на грант від 2018 року, яка подавалася до DARPA — агенції Пентагону, що веде проривні дослідження.
Про це повідомляє City Journal з посиланням на висновки незалежної групи розслідування «Право США знати».
Авторами ініціативи була міжнародна група вчених, включаючи сумнозвісного вірусолога з Уханя Ши Чженлі.
Проєкт, що називався DEFUSE, передбачав створення коронавірусу з геномом із шести частин з метою розробки нових ефективних вакцин від атипової пневмонії.
Це збігається з висновками вірусологів, які у науковій роботі 2022 року зауважили, що геном SARS-CoV-2 включає шість однакових складових.
Крім цього, ДНК збудника ковіда містять так звані сайти розщеплення фурином, які відсутні у всіх відомих науці 870 коронавірусах. У DEFUSE пропонували їх використовувати. Після відхилення заявки, поданої в DARPA, автори розробки за припущенням журналістів City Journal знайшли фінансування в Китаї.
Одним словом, ймовірність випадкового виникнення таких вірусів у природі не нульова, але вкрай низька.
DARPA відхилило заявку і, як вважає City Journal, вчені знайшли фінансування в іншому місці. На думку видання, роботи проводились у лабораторії Уханьського інституту вірусології.
Зрештою, найголовніше: досі, за три роки інтенсивних пошуків, не було знайдено природного предка SARS-CoV-2.
«Гру закінчено» — резюмував Метт Рідлі, автор книги «Вірус: пошук походження COVID-19».
Проте його співавтор Аліна Чан застерігає від поспішних висновків. На її думку, треба уважніше вивчити заявку DEFUSE і все, що відбувалося після її відхилення.