У США скасували надзвичайний стан, введений через пандемію COVID-19

СВІТ
11.04.2023, 08:25
У США скасували надзвичайний стан, введений через пандемію COVID-19

Джо Байден скасував надзвичайний стан у США, введений через COVID-19

Президент США Джо Байден підписав закон, який скасовує режим надзвичайної ситуації, запроваджений у країні понад три роки тому у зв'язку із поширенням COVID-19.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на пресслужбу Білого дому.

Режим надзвичайної ситуації було запроваджено 2020 року на тлі пандемії Дональдом Трампом. Пізніше Байден продовжив його дію.

У січні президент повідомляв керівництву Конгресу США, що планує скасувати режим надзвичайної ситуації з 11 травня, проте законодавці вирішили припинити його дію раніше, президент США згодом підписав відповідний закон.

Контекст

У лютому стало відомо, що США дійшли висновку, що пандемія COVID-19, найімовірніше, виникла через витік вірусу з лабораторії.

Про це повідомляло видання The Wall Street Journal із посиланням на секретний звіт розвідки, який надали Білому дому та ключовим членам Конгресу.

Видання нагадує, що версію про лабораторне походження коронавірусу раніше підтримувало лише Федеральне бюро розслідувань (ФБР). Інші відомства США не поділяли підозри. Тепер такого висновку дійшло і Міністерство енергетики.

ФБР має "помірну впевненість" у лабораторному походженні вірусу, Міненерго – "низький ступінь впевненості", пише The Wall Street Journal.

Походження вірусу розслідувала Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). У середині лютого другу фазу дослідження було припинено через проблеми зі збором даних у Китаї.

  • Перший випадок захворювання на COVID-19 виявили в китайському місті Ухань наприкінці 2019 року, після чого він поширився по інших країнах. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу.
  • Після візиту до Уханьського інституту вірусології у 2021 році ВООЗ заявила, що витік COVID-19 з лабораторії "вкрай малоймовірний". Вчені дійшли висновку, що хвороба, мабуть, передалася людям летючих мишей. Після серйозної критики, зокрема з боку колег, голова ВООЗ визнав, що виключати лабораторний витік передчасно.
  • Китай неодноразово називав припущення про поширення COVID-19 з китайської лабораторії "необґрунтованим" і стверджував, що вірус виник у США, де займалися дослідженням коронавірусів.
  • З початку пандемії COVID-19 виявили майже 700 мільйонів людей у світі. Число померлих наближається до семи мільйонів.

У березні 2023 року Палата представників Конгресу США одноголосно підтримала пропозицію розсекретити дані американської розвідки про походження Covid-19.

Схвалений законопроект був відправлений в Білий дім до американського президента Джо Байдена на підпис, або накладання вето.

Перед цим у березні Сенат одностайно проголосував за те, щоб вимагати від директора національної розвідки Авріл Хейнса розсекретити таку інформацію.

У законопроекті йдеться про розвіддані щодо Уханьського інституту вірусології. Ці дані вказують на «можливі зв'язки» між проведеними дослідженнями та спалахом Covid-19, зазначає агентство.

20 березня Джо Байден підписав закон про розсекречення інформації, пов'язаної із виникненням COVID-19.

Незабаром після початку пандемії Дональд Трамп, який тоді був президентом США, неодноразово озвучував версію про «лабораторне» походження коронавірусу. Він стверджував, що Китаю потрібно буде відшкодувати завдані світові збитки від коронавірусу.

Нагадаємо, директор ФБР Крістофер Рей розповів телеканалу Fox News, що причиною пандемії Covid-19 став витік із лабораторії в Ухані. За його словами, у відомстві дана версія розглядається як основна. Він додав, що китайський уряд перешкоджає встановленню причин пандемії.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
За три роки інтенсивних пошуків, не було знайдено природного предка SARS-CoV-2.
29 січня, 11:42
Життя
Раніше їх вдавалося фіксувати стандартними методами тестування. Але мутований штам SARS-CoV-2 здатен на певний час щезати і проявлятися.
15.12.2023, 06:01
Світ
Раніше у березні директор ФБР Крістофер Рей повторив версію виникнення Covid-19 внаслідок лабораторного інциденту в Ухані
11.03.2023, 08:55
Світ
У США дійшли висновку, що пандемія COVID-19, найімовірніше, виникла через витік вірусу з лабораторії.
27.02.2023, 15:03
Світ
Президент Тайваню Цай Ін Вень заявила, що демократичний острів готовий допомогти Китаю впоратися зі сплеском COVID-19.
02.01.2023, 12:08
Політика
Європейські лідери обговорюють заходи проти комуністичного Китаю, оскільки влада Італії вимагає загальноблокової відповіді.
29.12.2022, 20:36