Верховний суд (без України) визнав незаконним звільнення судді КСУ

ПОЛІТИКА
14.12.2022, 12:17
Верховний суд (без України) визнав незаконним звільнення судді КСУ

Верховний суд (без України) визнав незаконним і протиправним указ Зеленського про відсторонення від посади судді КСУ Тупицького

Верховний суд (без України) визнав незаконним і протиправним указ президента України Володимира Зеленського про відсторонення від посади на два місяці судді Конституційного суду Олександра Тупицького, виданий 29 грудня 2020 року.

Нагадаємо, минулого року Верховний Суд (без України) визнав протиправним також указ Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею КСУ.

Наразі Олександр Тупицький знаходиться у Австрії.

Також суд вирішив, що дії Зеленського щодо Тупицького є незаконними.

Нагадаємо, Зеленський підписав 27 березня. В КСУ тоді заявили про те, що укази президента незаконні і виходять за рамки конституційних повноважень глави держави, пізніше Тупицький подав позов до Верховного суду.

При цьому в кінці грудня минулого року президент Зеленський відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Минулого року Верховний Суд (без України) визнав протиправним і указ Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею Конституційного суду. Сам Тупицький, який, за останніми даними, перебуває в Австрії, у травні цього року оголошений у міжнародний розшук у справі про підкуп свідка.

У серпні Тупицького оголосили у розшук щодо ще однієї справи — про незаконне втручання у роботу системи Державної казначейської служби України.

На початку весни, за версією слідства, він безпідставно залишив Україну в умовах воєнного стану.

Схоже, що Верховний Суд (без України) має всі шанси повторити долю Окружного адміністративного суду міста Києва, та може бути ліквідований, як такий, що насмілився оспорити указ Найвеличнішого лідора Всесвіту.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Спершу зрадники у владі прийшли за добровольцями. Тепер їхньою ціллю стали волонтери, яким болить за Україну.
18 березня, 17:26
Політика
Уродженців кавказької республіки, де нині тривають протести, влада Іраклі Ґарібашвілі планує позбавляти громадянства за допомогу Україні.
08 березня, 17:23
Політика
Департамент освіти Виконавчого комітету Запорізької міської ради відверто порушує права учителів, змусивши працювати у пунктах незламності.
22 лютого, 17:00
Кримінал
Поки українські захисники на фронті стримують багатотисячну, озброєну до зубів, навалу російських окупантів, у тилу "квітне" гнійник.
15 лютого, 18:46
Кримінал
Політичні технологи з оточення Петра Порошенка знову маніпулюють суспільними настроями. Війна у розпалі перемогла, а їм аби високі рейтинги.
03 лютого, 12:00
Війна
Навіщо посилювати кримінальну відповідальність для військових?
26 січня, 18:05