Верховний суд США відмовився пришвидшити розгляд справи щодо імунітету Трампа

ПОЛІТИКА
23.12.2023, 10:48
Верховний суд США відмовився пришвидшити розгляд справи щодо імунітету Трампа

Це рішення стало перемогою Дональда Трампа, який намагається затягнути процес розгляду справи.

Верховний суд відхилив прохання спецпрокурора Джека Сміта прискорити розгляд справи щодо того, чи має колишній президент США Дональд Трамп імунітет від федерального переслідування за події 6 січня 2021 року, коли його прихильники взяли штурмом Капітолій.

У суді не пояснили своє рішення, пише CNN.

Як зазначає видання, судді, відхиливши запит Сміта, відмовилися фактично обійти апеляційний суд нижчої інстанції, щоб прискорити остаточне рішення щодо кримінальної недоторканності Трампа перед судом, який має розпочатися в березні.

Обидві сторони все ще матимуть можливість оскаржити рішення Окружного апеляційного суду округу Колумбія у Верховному суді, але цей крок суду є великою перемогою Трампа, чия стратегія включала в себе затягування кримінальної справи, додали в CNN.

Прокурори мають занепокоєння, що судовий розгляд цього питання може відкласти початок суду над Трампом після президентських виборів 2024 року.

Нагадаємо, 6 січня 2021 у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.

Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

Унаслідок протестів загинули п'ятеро людей, поліцейських і цивільних. Півсотні правоохоронців дістали поранення, декілька офіцерів - важкі. На протестах затримані близько 70 людей, напередодні в США розпочалися суди у справі про штурм Капітолію.

Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США у Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».

Третій розділ 14 поправки Конституції США може обмежувати обрання особи, яка раніше вже обіймала громадську або військову посаду, якщо вона брала участь у заколоті, повстанні або надавала підтримку в подібних діях. Перекреслити плани Трампа може нове обвинувачення.

Читайте також:
Опінії
Реальні успіхи Пишного в питанні тотальної «ощадизації», та теми-схеми з депозитними сертифікатами ми знаємо і без конкурсів.
02 лютого, 17:45
Світ
2023-й видався для РФ непростим, як і попередній. У політиці, економіці й дипломатії агресор зіткнувся із серйозними кризами та викликами.
28.12.2023, 19:07
Опінії
А взагалі, це добрий знак, що частина депутатів хочуть скласти мандати.
14.12.2023, 09:45
Опінії
Мая Санду пояснила, за яким принципом розподілятиметься фінансова підтримка місцевим органам влади від Європейського Союзу.
11.12.2023, 12:28
Політика
Навіщо у Зеленського дискредитують Залужного та Генштаб ЗСУ
02.12.2023, 13:35
Опінії
Така поведінка Зеленського та Слуг народу показує, що вони не бажають ніяких реальних змін в управлінні армією.
01.12.2023, 18:13