Верховний суд зобов’язав здійснити перерахунок пенсій колишнім співробітникам прокуратури

18.09.2020, 08:52
Верховний суд зобов’язав здійснити перерахунок пенсій колишнім співробітникам прокуратури
Фото: bastion.tv

Через постійну зміну законодавства, в останні роки прокурори не могли здійснити перерахунок пенсій.

З 13 грудня 2019 року особи, яким пенсії призначені відповідно до Закону України «Про прокуратуру», мають право на перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам.

До такого висновку дійшов Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду за результатом розгляду справи №560/2120/20 за позовом колишнього працівника прокуратури до територіального управління Пенсійного фонду України (ПФУ), який відмовив у здійсненні перерахунку пенсії позивача, посилаючись на відсутність нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури.

Обставини справи

Позивач просив визнати таку відмову департаменту ПФУ протиправною і зобов’язати здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії) у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати.

Дане питання постало у зв’язку з тим, що останніми роками в Україні постійно змінювалося законодавство, через що ветерани прокуратури не могли добитися проведення перерахунку пенсій.

13 грудня 2019 року Конституційний Суд України (КСУ) визнав рішення неконституційним, оскільки умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються урядом (це передбачено положенням Закону «Про прокуратуру» зі змінами).

Таким чином, колишні працівники прокуратури отримали право на перерахунок пенсії.

У зв’язку з цим Верховний суд став на сторону пенсіонера і визнав, що в цій ситуації позивач має право на перерахунок його пенсії.

Тези ПФУ про те, що для реалізації пенсіонерами права на перерахунок пенсії, обов’язковою умовою є прийняття Кабміном нової постанови про підвищення заробітної плати визнано хибним.

У Верховному суді також констатували, що вже існувала істотна різниця в оплаті праці теперішніх працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів.

І така нерівність має усуватись Пенсійним фондом через проведення перерахунку пенсій.

Стосовно дати, з якої пенсійний орган зобов’язаний здійснити перерахунок пенсії позивача, Суд зазначив, що рішення КСУ набрало чинності з 13 грудня 2019 року, отже, ефективним способом відновлення порушених прав є зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача саме від зазначеної дати.

Однак виникає питання: де на це все взяти кошти, зважаючи, що в бюджеті діра розміром в 300 млрд грн, а додаткові фінансові навантаження можуть змусити уряд і ПФУ не виконувати рішення судів.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Трухін - один з «хранителів», одного із бізнесів Зеленського
вчора, 16:20
Зеленський розповів про виплати від Коломойського через офшори та гонорари в конвертах
вчора, 12:15
Володимир Зеленський і Сергій Шефір намагалися в обхід встановленої законом черги забрати гроші зі своїх депозитів "Брокбізнесбанку".
15 жовтня, 17:10
Судячи з усього, Зе-команда полюбляє грати не тільки на нервах виборців і статевими органами по клавіатурі роялю…
07 жовтня, 14:27
Подробиці СБУшної закупівлі на десятки мільйонів гривень
14 вересня, 15:30
Держава обіцяє за попереднє ухилення від податків не карати, але слід поділитися з нею – сплатити 5% за українські та 7% за іноземні активи.
10 вересня, 09:07