Весь Донбас і не тільки: рф озвучила нові вимоги в Абу-Дабі, — ЗМІ

ВІЙНА
05 лютого, 16:00
Весь Донбас і не тільки: рф озвучила нові вимоги в Абу-Дабі, — ЗМІ

росія висунула Україні новий ультиматум, який може нівелювати всі раніше досягнуті домовленості та зірвати переговорний процес.

рф не лише вимагає повного виведення українських військ із Донбасу, а й наполягає на тому, що частиною великого мирного договору має стати офіційне визнання цих територій російськими, повідомляє пропагандистська інформаагенція ТАСС із посиланням на західне джерело в Абу-Дабі.

Таким чином перелік вимог країни-агресора до України стає дедалі довшим. Раніше росіяни наполягали на відмові Києва від членства в НАТО, без’ядерному статусі України, а також категорично виступали проти розміщення в країні іноземного миротворчого контингенту.

Питання гарантій безпеки й територіальних поступок залишаються найгострішими. За словами джерел, близьких до переговорів, гарантії безпеки для України можуть включати не миротворців, а механізми швидкого реагування багатонаціональних сил.

Рустем Умєров, який очолює українську делегацію, написав уранці 5 лютого, що робота триває в тих самих форматах, що й напередодні: тристоронні консультації, робота в групах і подальша синхронізація позицій. Деталі він пообіцяв озвучити пізніше.

Напередодні речник МЗС України Георгій Тихий розкрив теми зустрічі:

«У фокусі цих переговорів будуть насамперед військові та військово-політичні питання. Це видно зі складу делегацій, які там зустрічаються. Є багато нюансів щодо того, як відбуватиметься завершення війни, в якому Україна зацікавлена», — заявив він.

Попередній раунд переговорів в Абу-Дабі між Україною, рф і США відбувся 23–24 січня 2026 року. До складу української делегації увійшли новий глава Офісу президента, ексначальник ГУР МОУ Кирило Буданов та голова фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія. Водночас західні медіа писали, що після їхньої появи переговори щодо завершення війни стали більш конструктивними.

Водночас військові не вірять у завершення війни не лише у 2026-му, а й у 2027 році.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Війна
Латвія не підтримає жодних пропозицій щодо пом’якшення санкцій проти росії та очікує погодження 21-го пакета найближчими днями.
13 липня, 13:11
Війна
Польща передала Україні п’ять ракет для системи Patriot, а натомість США пообіцяли їй удесятеро більше.
12 липня, 18:08
Війна
Питання знову опинилося в центрі уваги після нещодавнього саміту НАТО в Анкарі.
12 липня, 16:04
Війна
Польща може допомогти Україні з модернізацією своїх винищувачів МіГ-29, в обмін на які хоче українські БПЛА технології.
12 липня, 11:49
Політика
Хакерське угруповання Black Mirror заявило, що зламало Telegram похресниці путіна Ксенії Собчак та отримало доступ до її листувань.
10 липня, 16:08
Політика
Це відбулося після призначення Тігіпка радником Буданова.
10 липня, 14:48