Ветерани «Штазі» – будівничі наднаціонального Євросоюзу

Опінії
29 березня, 09:12
Ветерани «Штазі» – будівничі наднаціонального Євросоюзу
Фото: Google

Українські спецслужби не гірші за російські, але суттєво поступаються німецьким і американським.

Політолог

Я помітив, що багато людей цілком серйозно розповсюджують рейтинг спецслужб, складений Христо Грозєвим із "Bellingcat". У його списку на першому місці спецслужби Ізраїлю, далі – комуністичного Китаю і Нідерландів; на четвертому місці Британія, потім – США, Україна та Росія.

Сама ідея світового рейтингу спецслужб виглядає фантасмагорично! Бо в теорії держави з претензіями світового рівня і такі держави як Україна, Нідерланди та Ізраїль навіть теоретично не можуть розглядатися в одній лінійці.

Хоча б з огляду на те, що функціонал і завдання залежать від міжнародної ніші, яку займає держава і часто не пов'язані напряму із силою самих спецслужб. Тобто прекрасний такий забіг, де намагаються за незрозумілим критерієм визначити її ефективність, яка може бути пов'язана залежно від цілей поставлених перед нею.

Спецслужби Нової Зеландії можуть бути значно успішніші в реалізації поставлених завдань за американські. Проте апетити Нової Зеландії при цьому не стимулюють її до формування настільки ж масштабних завдань, можуть зводитися суто до контррозвідувальної роботи та обмеженого супроводу політики держави за кордоном.

У своїй ніші вони можуть бути хороші, в загальному заліку – здаватися слабкими, але що тоді навіщо він взагалі існує? Хіба що для сумнівних узагальнень, які деформують розуміння, а не конкретизують.

Окрема моя претензія до Грозєва –де, власне кажучи, Німеччина? На відміну від значно менш інституалізованих спецслужб, які є в цьому рейтингу, їх німецькі колеги витягували на собі дві світові війни та навіть затиснуті в умовах країни соцтабору НДР не були маріонетками й сателітами КГБ СССР.

Німецькі віртуози зі "Штазі", на відміну від армії НДР, по злиттю з ФРН не були розпущені, і багато хто знайшов місце в спецслужбах об'єднаної Німеччини. Інституційна пам'ять тягнеться до часів кайзера Вільгельма ІІ, якщо не значно глибше.

Чого варті хоча б історії про всі know how, які вигадали німецькі спецслужби, про їхні "картотеки запахів" і соціальні технології які вони створювали.

Нацбезпека усього проєкту Євросоюзу залежить значною мірою саме від зусиль німців. І фактор Німеччини у нас часто не бачать взагалі.

Україна у розумінні багатьох це лише точка на перетині інтересів США і РФ. А от Німеччина як гравець світового рівня абсолютно невиправдано ігнорується!

Надалі Німеччина буде поглиблювати консолідацію всередині ЄС і сприяти єврофедералістським настроям, конкуруючи та з Британією, і зі США, які у своїх рамках не зацікавлені у поглибленні інтеграції всередині ЄС. І масштаби цього протистояння будуть зростати, у міру повернення Німеччини зі стану розділеної надвоє між світовими гегемонами держави.

Те, що Грозєв спромігся не розгледіти такого масштабного гравця вкотре підводить нас до того, чого насправді вартий його рейтинг.
Ветерани «Штазі» – будівничі наднаціонального Євросоюзу_1
Читайте також:
Частотний діапазон військових нелегально використовував місцевий інтернет-провайдер.
19 квітня, 16:34
Підозрювані – Олександр Федота та Юрій Зянкович – затримані у Москві.
18 квітня, 17:45
Бойовики влаштувався до МВС за підробленими документами.
08 квітня, 20:24
Псевдодепутати, діяльність яких координували спецслужби РФ, співпрацювали із Шарієм.
07 квітня, 16:56
Спецслужби Фінляндської Республіки вкотре взялися шукати екстремістів і терористів там, де їх немає, ігноруючи реальні загрози.
25 березня, 08:09
Путінським агентам впливу вдалося змусити судову систему Швейцарської Конфедерації закрити провадження по справі Сергія Магнітського.
13 березня, 11:37