Від США та Китаю в значній мірі залежить баланс сил у багатьох регіонах світу

Опінії
18.11.2023, 12:33
Від США та Китаю в значній мірі залежить баланс сил у багатьох регіонах світу

Для нас важливо не загубитись у вирі майбутнього десятиліття турбулентності. А щоб не загубитись, потрібно стати самодостатніми !

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Зустріч Байдена та Сі, не дивлячись на відсутність конкретики, і я вже про це писала, але повторюсь все ж була показовою.

З одного боку, вона носила загальний характер — обговорили війну росії проти України, ситуацію в Газі, Тайвань, домовились про співпрацю на глобальному рівні (зокрема, щодо штучного інтелекту) і т.д.

При цьому, перемовини тривали чотири години. Байден сказав, що «вдалося досягти прогресу», а Сі — «що земля достатньо велика для успіху і США, і Китаю». Лідери домовилися відповідати на телефонні дзвінки один одного.

Тобто, головний результат (при тому, що Байден назвав Сі диктатором) — це розуміння того, що від США та Китаю в значній мірі залежить баланс сил у багатьох регіонах світу.

Якщо узагальнити, то Китай явно-очевидно продемонстрував своє бачення біполярного світу на двох (як вплив США та Китаю, попри явні протиріччя та різницю країн у всьому), а США — розуміння того, що прогнозований конкурент це однозначно краще, ніж непрогнозований (як росія, наприклад).

Але що для нас важливо?

Для нас важливо не загубитись у вирі майбутнього десятиліття турбулентності, коли можуть бути (уже є) нові війни, конфлікти у різних регіонах, зміна балансу сил, а також переформатування світових інституцій та правил.

А щоб не загубитись, потрібно стати (про що я часто пишу) самодостатніми у тому числі зсередини, а не лише ззовні (маю на увазі фронт, зміцнення нашої обороноздатності).

Зовнішня конʼюнктура може змінюватись (як в кращу, так і в гіршу сторони) для України. Але ми повинні чітко розуміти свої сильні сторони і прибирати слабкі. Це я про тил.

Політики сконцентрувались над нещодавнім інтервʼю Залужного, і це природно в умовах війни, яка триває, зовнішньої загрози загалом. Але внутрішньої проблематики (не політичної перебранки, а змістовної дискусії щодо необхідних трансформацій для побудови сильних інституцій держави) є достатньо. Тут роботи точно не менше.

Читайте також:
Світ
Європейський парламент обрав Урсулу фон дер Ляєн президенткою Європейської комісії. Це другий термін для неї на посаді голови Єврокомісії.
18 липня, 16:01
Опінії
Щоби що? Щоб легітимізувати головування московії і незаконно захоплене місце в РБ?
09 липня, 11:09
Світ
Перші дії нового уряду у Лондоні: допомога Україні й збільшення оборонних видатків до 2,5% ВВП. Кір Стармер не порушить обіцянки Ріші Сунака
09 липня, 07:10
Світ
Він міг стати прем’єр-міністром Франції
08 липня, 17:28
Опінії
Світ міняється, треба щось робити; наші вороги нас випереджають у пристосуванні.
08 липня, 15:56
Світ
Військові хунти Малі, Ніґера і Буркіна-Фасо підписали хартію про спільний оборонний союз. Вони утворили «Конфедерацію держав Сахеля».
08 липня, 12:27