Відео дня: рідкісну рибу із руками-плавцями виявили на дні Тихого океану

07 квітня, 08:48

Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.

Як вдалося з'ясувати медіаагенції «Останній Бастіон», австралійські дайвери зняли на відео рідкісну рибу Brachiopsilus dianthus. Вона від природи забарвлена у рожевий колір і має схожі на людські руки грудні плавці для ходьби дном.

Дослідники морських глибин випадково натрапили на рибину під час занурення до пароплава «Тáсман», який затонув біля берегів острова у 1883 році. Істота ховалася на глибині 70 метрів серед покритих коралами уламків судна і не злякалася дайверів.

Слід зауважити, що науковці-іхтіологи описали Brachiopsilus dianthus ще у 1947 році, але після того довгий час рибу вважали вимерлою. Лише у 2021 році співробітники Тасманійського університету вперше виявили одну із них у водах Тихого океану на схід від острова.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як торік мешканка селища Праймур Сендз на острові Тасманія випадково натрапила на дивну істоту. Її винесло на берег із глибин Тихого океану.

Читайте також:
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26 листопада, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43