Відео дня: рідкісну рибу із руками-плавцями виявили на дні Тихого океану

07 квітня, 08:48

Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.

Як вдалося з'ясувати медіаагенції «Останній Бастіон», австралійські дайвери зняли на відео рідкісну рибу Brachiopsilus dianthus. Вона від природи забарвлена у рожевий колір і має схожі на людські руки грудні плавці для ходьби дном.

Дослідники морських глибин випадково натрапили на рибину під час занурення до пароплава «Тáсман», який затонув біля берегів острова у 1883 році. Істота ховалася на глибині 70 метрів серед покритих коралами уламків судна і не злякалася дайверів.

Слід зауважити, що науковці-іхтіологи описали Brachiopsilus dianthus ще у 1947 році, але після того довгий час рибу вважали вимерлою. Лише у 2021 році співробітники Тасманійського університету вперше виявили одну із них у водах Тихого океану на схід від острова.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як торік мешканка селища Праймур Сендз на острові Тасманія випадково натрапила на дивну істоту. Її винесло на берег із глибин Тихого океану.

Читайте також:
Полтава
Оперативники зняли 2 кілометри виявлених у воді браконьєрських сіток. На жаль, порушників нерестової заборони не затримано на місці події.
27 травня, 14:56
Життя
Це сімейство комах із підвиду напівжорсткокрилих. Через великі розміри люди їх доволі часто плутають із шершнями та ґедзями.
09 травня, 21:47
Полтава
Від початку року в області сталися 4 надзвичайні ситуації, коли вигоріла частина екосистеми. Займання виявляють у суху вітряну погоду.
01 травня, 13:45
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
16 квітня, 14:45