"Відкритий Суд": Кабінет Міністрів не виконує рішення суду про перегляд прожиткового мінімуму і блокує перегляд соціальних стандартів україн

УКРАЇНА
03.11.2015, 12:57
"Відкритий Суд": Кабінет Міністрів не виконує рішення суду про перегляд прожиткового мінімуму і блокує перегляд соціальних стандартів україн

Як повідомлялося, 17 вересня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення у справі за позовом правозахисника, керівника проекту "Відкритий Суд" Станіслава Батрина, яким було визнано дії уряду України протиправними та зобов'язано провести науково - громадську експертизу й переглянути розмір прожиткового мінімуму в Україні.

Дане рішення має значення для всіх громадян, оскільки від зміни розміру прожиткового мінімуму залежить перерахунок соціальних стандартів для всіх категорій громадян: від студентів до пенсіонерів.

Не зважаючи на це, уряд вдався до невиконання рішення суду та затягування процесу набуття рішенням чинності. При цьому, безпрецедентними виявилися засоби Кабінету Міністрів України: в реєстрі судових рішень було виявлено ухвалу апеляційного суду про залишення апеляційної скарги без руху, з якої вбачається, що уряд, оскаржив дане рішення і не доплатив судовий збір за подання скарги.

Відповідно, суд апеляційної інстанції зазначив, що Кабінет Міністрів України в порушення чинного законодавства до апеляційної скарги додав документ про сплату судового збору не у повному обсязі.

Цим самим, рішення суду першої інстанції не набуває чинності, а уряд використовує принизливі заходи для блокування й відтягування процесу перерахунку стандартів життя кожного українця.

Такими діями уряд розраховує затягнути справу на місяці, і фактично, відмовляється вже не тільки від політичної відповідальності, але і від виконання закону.

Кожен день "роботи" уряду починає коштувати занадто дорого для громадянина.

З повагою,

Станіслав Батрин, правозахисник,

керівник проекту "Відкритий Суд"