Відносини з білорусами найменш артикульовані в українському публічному просторі

Опінії
04 травня, 12:35
Відносини з білорусами найменш артикульовані в українському публічному просторі
Фото: Аy.by

Білоруси для нас не просто "добрі сусіди", вони мають власні несподівані візії щодо нашого спільного майбутнього, зокрема й територіального.

Історик, журналіст і фіно-угорист

Не читаємо ми білорусів, а дарма. Скажімо є такий мовознавець, історик і політичний діяч Ян Станкевич. Щойно про нього у "Вікіпедії" з'явилася стаття.

Ось, що він писав майже 100 років тому: «Украінцы, будучы наагул палітычна й ідэялягічна асыміляваныя Беларусамі ў пэрыяд Вялікага Княства Літоўскага, старабеларускую літаратурную мову ўважалі за сваю i звалі яе "рускай". Наколькі дазваляў правапіс гэтае мовы, Украінцы й вымаўлялі яе пасвойму. Народную беларускую мову Ўкраінцы заўсёды звалі "літоўскай"...».

А для мене залишаються найцікавішими два моменти. По-перше, Південь сучасної Білорусі, що був у складі УНР — від Лунинця до Гомеля; а по-друге, війна Великого князівства Литовського проти держави Гетьмана Богдана Хмельницького і взяття білорусами Києва.

Власне, після словаків, стосунки з білорусами залишаються найменш артикульованими в українському публічному просторі. Типу просто "добрі сусіди" з Півночі.

Але насправді вони мають цілком несподівані й малоприємні погляди на те, хто ми є, і такі самі несподівані візії щодо нашого майбутнього. Якби це майбутнє верстали саме вони. Тож, роззираймося!

Читайте також:
Білоруське суспільство не дозріло до того, щоб голосувати за жінку, як потенційного кандидата на посаду очільника держави.
30 травня, 10:05
У день проведення безкоштовної праці на "благо" суспільства у країні зафіксували найбільшу кількість інфікованих на коронавірус громадян.
27 квітня, 10:05
Президент Білорусі заявив, що в країні помирають не від коронавірусної інфекції, а від хронічних захворювань.
13 квітня, 17:03
Пацієнти почуваються задовільно.
13 березня, 06:54
До переліку країн, де виявили хворих, додалася Білорусь.
28 лютого, 09:26
Член російської Ради Федерації звинуватив мешканця Мінська Арамаіса Міракяна у русофобії через прохання спілкуватися білоруською мовою.
18 лютого, 12:55