Відомий полтавський гончар Микола Пошивайло відсвяткував 86-річчя

ПОЛТАВА
28.05.2016, 07:46
Відомий полтавський гончар Микола Пошивайло відсвяткував 86-річчя

27 травня 2016 року виповнюється 86 років від дня народження Миколи Пошивайла – гончаря, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, члена Національної спілки художників України і Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України.

Гончарською книгозбірнею України з нагоди дня народження представлено підбірку літератури з публікаціями про життєвий і творчий шлях мистця.

Творчість Миколи Пошивайла – визначне явище українського мистецтва. Він утвердив у опішнянському гончарстві власний творчий почерк, унаслідок чого його вироби чітко вирізняються з-поміж інших, є зразками сучасної народної кераміки. Він – один з небагатьох сучасних опішнянських майстрів, хто виготовляє надзвичайно широкий асортимент традиційного посуду, а саме: горщики, глечики, тиквасті глечики, ринки, тикви, миски, барила. Значну частину його творчого доробку становить декоративна зооморфна скульптура у вигляді баранів, левів та биків. У творчій палітрі Миколи Пошивайла чільне місце займає також дитяча глиняна іграшка у вигляді найрізноманітніших тварин, птахів, вершників, баринь. Кожен його твір неповторно оригінальний за емоційно-образним змістом та індивідуально-художньою манерою виконання.

Микола Пошивайло неодноразово був лауреатом почесних республіканських і всесоюзних художніх виставок, конкурсів, фестивалів. Гончарні вироби майстра широко представляли мистецтво України на міжнародних художніх виставках у Бельгії, Канаді, Японії, Болгарії, Югославії, Польщі, Угорщині, Франції, Нідерландах, США, Норвегії, Великобританії та інших країнах світу. Вони зайняли почесні місця в найбільших музейних зібраннях України та деяких країн Європи.

Нині мистець перебуває на пенсії, але продовжує плідно працювати, створюючи традиційні гончарні вироби. Бере активну участь у мистецьких заходах: «Днях Гончаря», симпозіумах гончарства, днях народних ремесел, святах народної творчості, що відбуваються щороку в Опішному. Всім, хто відвідує Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, він дарує радість спілкування з глиною.

Щиро вітаємо іменинника та зичимо міцного здоров’я й творчої наснаги. Нехай Ваш професіоналізм і відданість музейній справі й надалі примножують здобутки української культури!

Многая літа!!!

Співробітники Гончарської книгозбірні України

Національного музею-заповідника

українського гончарства

Андрушенко О.

Карунна О.

Панасюк Г.

Хрипун Т.

Читайте також:
Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.
08:39
Проєкт нещодавно був анонсований депутатами Полтавської міської ради.
вчора, 15:50
Неконтрольований зелений туризм прирікає найвищу точку Полтавської області на зникнення.
вчора, 12:44
Рух перевантаженого транспорту, відсутність водовідведення і зношеність асфальтового покриття — причини руйнації доріг Карлівського району.
вчора, 09:27
Презентація стала можливою завдяки підтримці «Останнього Бастіону».
06 липня, 17:45
Полтавська міська влада назверх демонструє плідну роботу, коли фактично мавпує дії центрального уряду.
06 липня, 14:17