Відтепер в Україні нікому розслідувати злочини чиновників і нардепів

УКРАЇНА
21.11.2017, 10:00
Відтепер в Україні нікому розслідувати злочини чиновників і нардепів

Поздоровляю волелюбний український народ з позбавленням прокуратури повноважень органу досудового розслідування.

З 20 листопада 2017 року (тобто, з дня 5-річного ювілею Кримінального процесуального кодексу України ім.А.В.Портнова) й до дня, коли почне працювати Державне бюро розслідувань, яке ще навіть не створене, в Україні нема кому розслідувати нові кримінальні провадження за фактами службових злочинів, скоєних чиновниками, народними депутатами, правоохоронцями чи військовослужбовцями.

Відтепер в Україні немає такого органу, який може розслідувати вимагання хабарів головами місцевих державних адміністрацій, незаконне прослуховування телефонів громадян співробітниками НАБУ, перевищення влади поліцейськими, злочинну недбалість міністрів, винесення суддями завідомо неправосудних рішень чи вибухи на військових складах.

Щоправда, 10 листопада 2017 року з метою не допустити правовий колапс в країні був терміново зареєстрований законопроект про внесення змін до КПК України, яким передбачалось продовження строку повноважень прокуратури як органу досудового розслідування до 1 січня 2019 року:

Але дві фракції парламенту – Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та політичної партії «Опозиційний блок» – 16 листопада 2017 року заблокували внесення цього законопроекту в порядок денний. Ось результати голосування, внаслідок якого законопроект був знятий з розгляду.

Інтерес «Батьківщини» та «Опозиційного блоку», які послідовно розвалюють державні інституції, є зрозумілим – у такий спосіб народні депутати запобігли реєстрації нових кримінальних проваджень відносно народних депутатів. Ну, а те, що одночасно вони унеможливили розслідування військових злочинів (насамперед – загибель військовослужбовців на Сході України та факти недбалого зберігання боєприпасів) чи злочинів, які вчиняють співробітники поліції, Державної прикордонної служби та податківці, – так кого це цікавить?

Володимир Бойко