Відведення військ РФ від кордону з Україною може бути «димовою завісою» – міністр оборони Швеції

ВІЙНА
25 квітня, 16:21
Петер Хультквіст
Петер Хультквіст
Фото: SVT

Загроза російського наступу не знизилася.

Повернення в пункти постійної дислокації військ Росії від кордонів України є «димовою завісою», заявив міністр оборони Швеції Петер Хультквіст в інтерв'ю телеканалу SVT.

«Росія створює зараз собі істотну свободу дій, залишаючи на місці озброєння і все інше. Таким чином, сюди можна дуже швидко перекинути особовий склад. У перспективі можна підвищувати і знижувати рівень напруженості в залежності від того, що відповідає інтересам Росії», – заявив шведський міністр.
 Я говорю про димову завісу: залишивши на місці обладнання та матеріальну частину створюється можливість швидкого нарощування своїх дій», – додав він.

Хультквіст також повідомив, що в п'ятницю, 23 квітня, провів розмову з главою Міноборони України.

Шведський міністр заявив, що очільник українського оборонного відомства  підкреслив, що Росія несе відповідальність за зростання напруженості на кордоні з Україною.

«Саме Росія проводить ці масштабні навчання, які створюють надзвичайно напружену ситуацію, і Росія несе відповідальність за ескалацію. І я переконаний, що завершення «навчань» – це тільки для видимості зниження тону», – стверджує глава Міноборони Швеції.

Нагадаємо, що раніше колишній командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що концентрація військової сили Росією на кордоні з Україною може означати, що Москва за допомогою військових дій може спробувати або розширити сепаратистський анклав в Донбасі, або спробувати забезпечити доступ прісної води в окупований Крим.

На думку генерала Брідлава, проглядаються два сценарії можливих дій Кремля після стягування військової сили до українських кордонів: «Це може бути наміром розширити донбаський анклав і збільшити тиск на уряд Зеленського, яке продовжує спиратися на Захід, і початок зміцнювати лінію дотику.

Інший сценарій – Путін намагається забезпечити Крим водою. Як ми знаємо, постачання Криму прісною водою змінилося в результаті того, що Росія почала війну і захопила Крим. «Тому Путін хоче взяти під російський контроль канали та інші споруди, які доставляли до Криму воду з Дніпра».

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.

Читайте також:
Бойовики гатили із гранатометів, кулеметів, мінометів 82-го калібру і стрілецької зброї.
вчора, 08:54
Колишній голова литовського парламенту у 1990-1992 роках Вітаутас Ландсберґіс переконаний, що РФ хоче захопити 3 балтійські республіки.
08 червня, 13:26
В Гуцаєва є статус УБД. Але РНБО внесло його до так званого санкційного списку.
07 червня, 17:55
Як терористи атакували військову частину прикриваючись цивільними.
02 червня, 20:24
Бойовики стріляють не лише в бік українських військових, але і руйнують об'єкти цивільної інфраструктури.
30 травня, 09:13