ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК

ВІЙНА
23.08.2022, 11:55
ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК

ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК

“Доля веде розумних. Дурнів вона
 волочить.”
 Г. Сковорода

Розглядаючи питання і причини повномасштабної агресії РФ проти України, не треба плутати наявність планів і наявність політичного рішення щодо їх реалізації. Планування реагування на загрози — основа діяльности штабів ЗС у мирний період. Та планування заходів і їх реалізація це різні речі. Питання реалізації планів — це завжди питання політичного рішення відповідного політичного керівництва, яке приймається не тільки у відповідності з наявними військовими можливостями, а й у відповідності з політичними цілями таких дій.

У США існували (і існують) плани превентивного удару по СССР (і РФ) з метою ліквідації можливостей ядерного удару. Плани повномасштабної агресії РФ проти України існували давно. Єльцинський план [“Орион” (rus.)], розробку якого почали відразу після підписання двостороннього договору між РФ і Україною, — лише початок цих планів.

Перший план повномасштабної агресії проти України був готовий у серпні-вересні 2020 року. Він передбачав скоординовану атаку з донбаського напрямку, захоплення Маріуполя, вихід на адміністративні кордони Донецької/Луганської областей і створення сухопутного коридору вздовж лінії Чорного моря до Криму. В цьому плані передбачалося залучення 160 тисяч в/с ЗС РФ. Термін реалізації — 30 днів. Для перевірки використовувалася система комп’ютерного моделювання і командно-штабні навчання системи “Спектр” (див. ГЗМ 07.07.2020 г.). Комп’ютерне моделювання і командно-штабні навчання дали негативний результат щодо можливости досягнення поставлених завдань.

Друга версія плану ГШ ЗС РФ, розроблена через рік, передбачала постадійне залучення 225 тисяч в/с ЗС РФ (з можливим оголошенням загальної мобілізації), використання стратегічної авіяції і наявних резервів високоточної ракетної зброї з нанесенням ракетних ударів по всій території України для враження об’єктів критичної інфраструктури.

Він передбачав скоординовану атаку з кримського та донбаського напрямку, захоплення Маріуполя, Одеси і створення сухопутного коридору вздовж лінії Чорного моря до Придністров’я. Термін реалізації — 45 днів (див. ГЗМ 04.09.2021 г.)

Комп’ютерне моделювання і командно-штабні навчання дали позитивний результат, щодо можливості досягнення поставлених завдань. Втрати російських військ оцінювались в 25–30 тисяч в/с.

В обох цих планах існує два важливих моменти, по-перше, в них не передбачалося захоплення Києва і по-друге - не передбачалось використання території Білорусі в якості плацдарму для наступу і атак.

І все ж основою для прийнятого вищим керівництвом РФ політичного рішення про початок бойових дій проти України став план розроблений в листопаді 2021 року Головним аналітичним управлінням ФСБ РФ та УСН СБП ФСО [Управлением специального назначения Службы безопасности президента РФ, Федеральной службы охраны России (rus.)], котрий передбачав активне використання території Білорусі як плацдарму для агресії і нанесення удару із захопленням Києва та нейтралізації вищого політично-військового керівництва України шляхом локальної спецоперації.

За реалізацію цього плану виступив також міністр оборони РФ Шойгу. Для реалізації цього плану повинні були використані, крім загальновійськових, також і спецпідрозділи ЗС РФ, розміщені в Білорусі ще в 2020 р. в рамках оперативно-штабних навчать “Казино” (січень 2020. див. повідомлення ГЗМ 01.01.2020 г.)

Проти реалізації цього плану активно виступав ГШ ЗС РФ, який вказував на недостовірну оцінку в цьому плані можливостей українського ППО і морально-психологічного стану ЗС України.

Чому ж політичне рішення про розгортання повномасштабної агресії проти України путін ухвалив у 2022 році, а не в 2014, наприклад ?

Аби зрозуміти це, треба розуміти психологію путіна. путін, який править у росії десятки років і визначає всі її дії самостійно й на власний розсуд, оцінює будь-яку державу за рівнем її керівництва.

Примітивний імперський принцип “Сильний володар — сильна держава”. У такій системі оцінок немає місця поняттям “суспільство”, “громадська точка зору”. Існує лише “народ” як адміністративна сукупність жителів країни, які зобов’язані підтримувати свого правителя.

Наприкінці 2019 року путіну здалося, що його маніякальне бажання знищити українську незалежність нарешті отримало шанс на реалізацію. Шляхом демократичних виборів до влади в Україні прийшов Володимир Зеленський, з погляду путіна - ніхто, дешевий комедіянт з комедійного шоу, який у своїй передвиборчій кампанії вже обіцяв “за рік встановити мир на Донбасі”.

ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК_1

путіну, звісно, не потрібен був мир на Донбасі. І не потрібен Донбас. путіну потрібна ВСЯ Україна.

Але путін вичікував і спостерігав понад два роки за розвитком ситуації в Україні.

ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК_3

І що ж він бачив ?

Він бачив політичну поступливість людини, яка не розуміла наслідків цієї поступливости.

- Передача росії Володимира Цемаха, одного з ключових свідків у справі збитого “Боїнга”, всупереч Конституції і здоровому глузду.

- Замовчування кричущих фактів військових і гуманітарних злочинів на території Донбасу:

“Режим Зеленского как то странно молчит по вопросу возвращения будущими “представителями территориальных громад” тела украинского воина Романа Беспалого, со следами чудовищных пыток и вырезанными внутренними органами.”

- Пуста, безвідповідальна дипломатія

- Дилетантське нерозуміння ситуації і згода на створення “сірих зон”, що їх негайно займають війська РФ

Усе це на тлі дикої корупції, яка буквально пронизала владні структури України:

"Зеленский, как центр государственной коррупции. Дороги. Грабеж Госрезерва"

- Деградація Збройних сил України.

І все ж головне для путіна було інше — розуміння того, що Зеленський не здатен ухвалювати будь-які рішення вчасно і, відповідно, вчасно реагувати. Для “бліцкригу”, що його планував путін, ідеальні умови.

Але путін вирішив підстрахуватися.

Головною загадкою українсько-російської війни 2022- ? є питання “Яким чином підрозділи ЗС РФ потрапили на південь України з Криму, що створило критичну ситуацію напівоточення України, падіння Маріуполя та блокаду чорноморського узбережжя?"

Протягом 2017 - початку 2019 року навколо чонгарського проходу з Криму створено цілу мережу інженерно-технічних засобів, що фактично унеможливлювали несанкціонований вихід з Криму на територію України. Масштаби цього всього були вражаючі. Багатошарові мінні поля, фугаси особливої потужности і особлива система комунікації робили неможливим їх подолання звичайними військово-інженерними засобами. Крім того, цей район був прикритий окремою системою ППО і ракетно-артилерійськими підрозділами. Подолати весь цей комплекс оборонних споруд у прийнятний оперативний час було просто неможливо, а жодної морської десантної операції росіяни так і не змогли провести протягом усієї війни.

І питання вирішено просто…

Буквально перше ж, що зробив обраний на хвилі інфантильного пацифізму “уставших от войны” глядачів “Кварталу”, президент Зеленський це ДЕМОНТАЖ Чонгарської зони оборони під виглядом “Будівництво внутрішньо-майданчикової дороги та благоустрій території (сервісна та режимна зони), реконструкція автодороги (режимна зона) по об’єкту Будівництво тимчасових контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України/виїзду з неї для автомобільного сполучення «Каланчак», «Чонгар» на адміністративній межі Херсонської області з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим та зон сервісного обслуговування перед ними” (Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 890 від 28.10.2019 року).

До середини 2020 року інженерні споруди Чонгарської зони оборони демонтовано, мінні поля деактивовано, військові частини прикриття розформовано або відведено.

24 лютого 2022 року російські війська спокійно проїхали через Чонгар у гостинно відчинені ворота терміналу.

Наслідки цього просто катастрофічні — втрата Маріуполя, Херсона, морська блокада, здача в полон українських підрозділів.

З початку війни президент Зеленський істерично вимагає від Заходу, артилерії, протикорабельних ракет, систем ППО і систем залпового вогню.

Просте питання: а що робив цей президент для цього три роки після свого обрання ?

РСЗВ “Вільха”

ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК_5


“Вільха” - це система залпового вогню із самонаведенням та корекцією курсу. Дальність польоту до 170 км. Швидкість польоту 100–120 м\с. 30 серпня 2019 відповідно до плану державних випробувань, було проведено пуски ракет “Вільха-М” та “Вільха-Р” стандартної заводської комплектації. Випробування пройшли успішно. Усі тактико-технічні параметри підтверджені.

Що повинен був зробити президент Зеленський ? Президент Зеленський, як Верховний Головнокомандувач ЗС України повинен був забезпечити фінансування і включити систему РСЗВ “Вільха” в військове замовлення під бюджетне виділення коштів.

РК-360МЦ «Нептун».

ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК_7

РК-360МЦ «Нептун» - це протикорабельна крилата ракета
Державні випробування — серпень 2019 року. Випробування пройшли успішно. Усі тактико-технічні параметри підтверджені. Тоді ж було проведено стендові та повітряні випробування спеціалізованої кластерної системи повітряного запуску крилатих ракет “Нептун” — “Горіх-С”. Випробування підтвердили заявлені тактико-технічні параметри та готовність до переходу до другого етапу виробничих випробувань. Повітряні випробування проводились на зовнішній підвісці вертольота Мі-24ПУ1 у режимі руху на стандартній крейсерській швидкості.

Що повинен був зробити президент Зеленський ? Президент Зеленський, як Верховний Головнокомандувач ЗС України повинен був забезпечити фінансування і включити РК-360МЦ «Нептун» в військове замовлення під бюджетне виділення коштів.

2С22 «Богдана»

ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК_9

2С22 «Богдана» — українська колісна самохідна гаубиця, із стволом калібру 155 мм. Встановлена на шасі КрАЗ-63221. Гаубиця розробляється щонайменше з 2018 року. «Богдана» стала першою українською САУ, що розроблена під «натівський» калібр 155 мм Снаряди під неї бралося забезпечити ДАХК “Артем”

Що повинен був зробити президент Зеленський ? Президент Зеленський, як Верховний Головнокомандувач ЗС України повинен був забезпечити фінансування і включити 2С22 «Богдана» в військове замовлення під бюджетне виділення коштів.

ОТРК “Грім-2”

ВІЙНА В УКРАЇНІ. НЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК_11

Державні випробовування квітень 2019 року. Пуски проводилися з двох мобільних установок ОТРК) “Грім-2 . Повне бойове розгортання з маршу з введенням цілевказівки склало 15 і 17 хвилин відповідно. Обидві ракети несли імітаційний боєзаряд, що відповідає своїм тактико-технічним характеристикам. перевірки характеристик нового палива (пуск №1 СВ-02–18) та випробування системи наведення українського виробництва (пуск №2, СВ-02–27) Обидві ракети вразили умовні цілі на відстані 461 та 459 км відповідно на полігоні Яворів (Львівська обл.) .) Американською стороною на українські ракети було встановлено власну систему телеметрії, зняття результатів якої здійснювалося безпосередньо ними.

Американські фахівці були в обох ключових точках випробувань. На яворівському полігоні вони відповідали за встановлення системних перешкод для роботи систем наведення ракет. Результати випробувань оцінені американськими фахівцями як “відмінні”. Повністю підтверджено рівень підвищення енергоємності нового українського палива. Точність поразки виставленої мети ракетою обладнаною новою українською системою наведення становила менше метра (!).

Що повинен був зробити президент Зеленський ? Президент Зеленський, як Верховний Головнокомандувач ЗС України повинен був забезпечити фінансування і включити систему ОТРК “Грім-2” в військове замовлення під бюджетне виділення коштів.

Якби зберігалися темпи реалізації ракетної програми України 2018-середини 2019 років, на озброєння ЗС України вже було б:

  • близько 15 дивізіонів (90–100 пускових установок) нової модернізації РСЗВ “Вільха”;
  • 5–6 дивізіонів (30–40 пускових установок) РК -360МЦ “Нептун”;
  • близько двох сотень 2С22 «Богдана»;
  • 4–5 ОТРК “Грім-2” з 20–25 ракетами.

Що зробив президент Зеленський ?

Президент Зеленський, як Верховний Головнокомандувач ЗС України ВС протягом трьох років НЕ ВИДІЛЯВ КОШТИ ДЛЯ ФІНАНСУВАННЯ ВІЙСЬКОВОГО ЗАМОВЛЕННЯ, фактично роззброюючи армію напередодні війни.

Що це, свідомий акт державної зради, чи бездіяльність вищої посадової особи, що призвела о тяжких наслідків - це питання до суду.

І він буде. Обов’язково.

Бо ми маємо право знати чия зрада, недбалість чи дурість була компенсована кров’ю та героїзмом найкращих людей цієї країни?

І знаємо ми інше — путін помилився … Він не врахував одного єдиного фактору — в Україні є НАРОД. І цей народ кинувся захищати свою землю не зважаючи на президентів, голів, генералів і кольори партійних стягів .

І цей НАРОД переможе. Переможе, захищаючи своє право обирати те, що він хоче, бо це і є СВОБОДА

Джерело

Читайте також:
Війна
Європейські лідери та військові керівники неодноразово попереджали про можливість нападу росії на країни Європи.
вчора, 18:32
Економіка
У листопаді рівень річної інфляції підвищився до 11,2% порівняно з 9,7% у жовтні.
вчора, 16:26
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
вчора, 10:04
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11