Використання в радянській армії жінок деморалізувало німецьких вояків

УКРАЇНА
18.08.2019, 15:07
Використання в радянській армії жінок деморалізувало німецьких вояків

На початку війни з СРСР для німецьких вояків було незвичним бачити у якості противника жінок. Необхідність бити жінок під час рукопашного бою деморалізувала солдатів Вермахту.

На цю обставину звернув увагу блогер, історик-популяризатор Андрій Чорний.

Історик натрапив на свідчення бойового журналу 12-го мотопіхотного полку 4-ої Танкової дивізії Вермахту, який 3 серпня 1941 року зіткнувся під Рославлем з 3-ім дивізіоном 18 полку протитанкової оборони Червоної армії: «Серед обслуги гармат воюють і жінки. В рукопашному бою у нас з ними серйозні труднощі. Не кожен здатний нанести жінці удар прикладом».

«Уявляю я цю рукопашну). Все таки велике і мудре командування Рабоче-крєстьянской армії. Жінок кидати спиняти танки, двох зайців вбивали, мужичков берегли і противника деморалізували в рукопашній атаці», – прокоментував свідчення джерела блогер.

Слід відзначити, що радянське командування відзначалося особливим розмахом залучення жінок до військової служби і популяризувало образ жінки-солдата. Натомість у Німеччині залучення жінок до тих чи інших видів пов’язаної з армією служби здійснювалося неохоче і під тиском обставин.