Віктор Лисак роздерибанив землю медустанов у центрі Полтави

ПОЛТАВА
08.11.2016, 08:01

Нинішній директор департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак на початку 2000-их вивів із обласної комунальної власності низку медзакладів із прилеглою територією, передавши нерухоме майно та землю третім особам для власного збагачення й просування по кар’єрній драбині. Про це стало відомо від працівників Полтавського центру медико-соціальної експертизи.

Майно та приміщення протитуберкульозного диспансеру в Полтаві розташоване в самому історичному центрі, за кількома адресами по вул. Короленка. Це, зокрема, і маєток родичів російського поета Пушкіна. Споруди за Радянського Союзу після революції 1917 року стали власністю Міністерства охорони здоров’я.

На початку 2000-их рр. там розташовувався також обласний центр медико-соціальної експертизи (МСЕК).

Вартість 1 кв.м. у такій місцині стартувала від $ 1 тис.

У 1999 році Віктор Лисак став першим заступником начальника Полтавського обласного управління охорони здоров’я. І, як випливе з подальших його дій, дуже хотів стати начальником.

У 2000-2001 рр. він уже активно планував захоплення медичних земель по Короленка. У хід ішли всі прийоми. Пожежники, за наказом впливового медика, часто перевіряли старі будівлі на предмет небезпеки займання. Лисак таким чином хотів виселити медпрацівників і забрати собі нерухоме майно, зазначають лікарі МСЕКу.

І йому це вдалося. На певний час поставивши на посаду очільника МСЕКу свою людину – Мєшкову – він забрав ці будівлі у центру. МСЕК було виселено в іншу будівлю за адресою вул. Комсомольська, 43. Звідти Лисак згодом також виселить комісію шляхом отруєння лікарів і пацієнтів.

За наданою нам інформацією, землю по Короленка Лисак у 2004 році передав своєму водночас спільнику й конкуренту Петрові Скрипникову в обмін на те, щоб той не ліз на посаду начальника обласного управління охорони здоров’я (зараз – Головне управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації).

Скрипников – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри післядипломної освіти лікарів-стоматологів УМСА. Він теж мав намір очолити обласне управління охорони здоров’я.

Люди, наближені до Лисака розповіли, що між ним, Скрипниковим і тодішнім головою ОДА була домовленість. Петро продав свій 3-поверховий маєток на Розсошенцях тодішньому керівникові облдержадміністрації. Той підписав Лисаку подання, чим поставив його на посаду начальника обласного управління охорони здоров’я.

За це Лисак, у свою чергу, виділив Скрипникові віджату з комунальної власності ділянку по Короленка, 26. І надав посаду головного лікаря обласної стоматологічної поліклініки. Цікаво, чи не затісно Скрипникові було водночас на кількох керівних посадах у медакадемії й у кріслі головного стоматолога області?

Лікарі запевняють, що Петро Скрипников давно марив земельною ділянкою саме по Короленка, бо по сусідству мешкає його мати.

Землі у власності медустанов по вул. Короленка є комунальною власністю.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» дає таке визначення суб'єктивного права комунальної власності: це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування (у нашому випадку, через обласну раду).

Продавати комунальну власність без згоди й рішення територіальної громади – протизаконно.

Тим не менше 4 жовтня 2002 року Територіальна громада міст, селищ, сіл Полтавської області в оперативному управлінні Полтавської обласної ради в особі заступника головлікаря з економічних питань обласного протитуберкульозного диспансеру Валентини Суткович право продала земельну ділянку за адресою м. Полтава, вул. Короленка, 26, суб’єкту підприємницької діяльності Шрамченко Артуру Івановичу.

У договорі купівлі-продажу зазначено, що на земельній ділянці розташовані адміністративний будинок на 72.2 кв. м. і гараж 102.5 кв. м. Експертна вартість 174.7 кв.м. в історичному центрі складала скромних 19 280 грн.

Тут варто врахувати, що Суткович (продавець) на тоді була також і заступницею Лисака з економічних і фінансових питань у Департаменті. Фактично, її ім’я було тільки прикриттям для начальника охорони здоров’я при продажу ділянки.

За 2 роки, у 2004-му, Шрамченко оформить дарування земельної ділянки площею 1000 кв.м. разом із житловим будинком і гаражами Скрипникові Петру Миколайовичу. Оскільки площа ділянки велика, у договорі йдеться про дарування житлового будинку, господарських споруд по Короленка, 20, Б.

За свідченням знайомих лікаря, Скрипников із сім’єю заїхав на Короленка й почав будувати там маєток ще до 2004 року. Шрамченко був лише прикриттям для відведення підозр.

На фото й відео з квадрокоптеру видно, що Петро Скрипник звів на дарованій медичній землі розкішний будинок.

Крім цього, недорозпиляну на початку 2000-их медичну землю продовжили дерибанити в 2011-12 рр., говорять медробітники.

30 листопада 2011 року Сергій Сагайдачний, начальник управління майном Полтавської обласної ради, що діяв знову ж таки від імені територіальної громади сіл, селищ, міст Полтавської області в особі Полтавської облради передав у власність фізичній особі-підприємцю Колісник Юлії Володимирівні громадські об’єкти та споруди загальною площею 151 кв.м. за адресою Короленка, 26.

Схема така сама, що й минулого разу. Цілком імовірно, що Сагайдачний діяв за вказівкою вищого керівництва обласної ради чи облдержадміністрації, яких Лисак міг залучити в долю. А покупець Юлія Колісник, як нам вдалося дізнатися з власних джерел, була юрисконсультом у Скрипникова.

11.04.2012 року був складений Акт приймання-передачі нежитлового приміщення поліклініки «Літ.Б-1» обласного протитуберкульозного диспансеру. На документі три підписи – Сагайдачного, Колісник і Печериці з протитуберкульозного диспансеру.

Зазначимо, новий протитуберкульозний диспансер у Полтаві презентували цієї весни під час візиту президента. 

Він почав свою роботу 15 червня. Диспансер будували з 1993 року. Загалом, витрати на заклад сягнули кількасот мільйонів гривень. Тільки в 2015 році на потреби будівництва закладу було виділено 41,6 млн грн із державного бюджету та 26 млн грн – із обласного.

Протитуберкульозний диспансер розташований за півгодини їзди від центру міста громадським транспортом.

Поки посадовці, медики, наближені до Лисака отримують землі в самому центрі Полтави, медичні заклади – той самий протитуберкульозний диспансер, перинатальний центр, дитяча поліклініка вимушені тулитися на одвірках Полтави.

Недавно куратор полтавської медицини Віктор Лисак їздив у Хорватію обмінюватися досвідом із закордонними колегами. Цікаво, чи ділився медик таким досвідом розкрадання медичних земель із комунальної власності, чи облишив його для «своїх»?

Геннадій Сікалов


Читайте також:
Оператор газорозподільної системи — акціонерне товариство "Лубнигаз" — повідомив про планові роботи по заміні запірної газової арматури.
вчора, 10:12
Депутати Миргородської міської ради проголосували за збільшення видатків на охорону здоров'я громадян.
11 липня, 09:38
Представник "Опозиційної Платформи — За життя" Ілля Кива у вільний від роботи в Верховній Раді час провокує бійки.
10 липня, 14:18
Виданню «Останній Бастіон» ніколи не була чужою людська біда.
10 липня, 12:18
Для лубенських комунальних служб настала пора аварійних викликів, пов'язаних із поривами на центральному водогоні міста.
10 липня, 09:36
На штучному водотоку, що сполучає річку Дніпро з Сіверським Донцем і перетинає Полтавську область, заборонили купання.
09 липня, 11:48