«Він змушував мене облизувати ноги»: в Одесі група поліцейських знущалася над дівчатами-підлітками (відео)

УКРАЇНА
23.11.2019, 10:29

Попри всі розрекламовані «реформи» у сучасній українській поліції продовжують жити традиції радянського НКВС.

Журналісти Слідство-інфо оприлюднили розслідування, згідно з яким в Одесі група поліцейських регулярно знущалася над дівчатами з місцевого притулку «Світанок».

Улітку 2018 року з одеського притулку «Світанок» втекли дві дівчини-підлітка.

За певний час їх розшукали поліцейські і привезли до райвідділку. У райвідділку, за словами дівчат, правоохоронці кидали їх на підлогу і били, змушуючи зізнаватися у злочинах, які вони не вчиняли.

Діти зі згаданого одеського притулку вже не перший рік скаржаться на те, що над ними знущаються дорослі: вихователі, приватні охоронці та співробітники поліції. Улітку 2018-го року місцева влада провела службове розслідування і реформувала заклад у «центр соціально-психологічної реабілітації». Однак, змінивши назву, проблему насильства над дітьми вирішити не вдалося, констатують журналісти Слідство-інфо.

Цьогоріч у жовтні колишня патрульна поліцейська Зоя Мельник написала у Facebook, що вихователі “Світанку” разом із приватними охоронцями фірми “Центр” бʼють підлітків. Також вона повідомила, що до насильства причетний поліцейський Андрій Крецул, який працює у ювенальній превенції.

Однак «Слідство-інфо» дістало свідчення того, що до знущань над дітьми можуть бути причетні щонайменше три правоохоронці. Журналісти поспілкувалося з вихованцями притулку, які в різний період перебували у «Світанку». Діти розповідають про систематичне насильство з боку людей в погонах.

Дівчата Олена та Аня втекли з одеського притулку минулого літа. Діти кажуть, що покинули заклад через жорстоке ставлення з боку вихователів та працівників «Світанку».

Діставшись міста Приморська (Одеська область), вони залишилися ночувати у знайомих, аби зранку вирішити, що робити далі. Та незабаром дівчата мимоволі викрили місце свого перебування — одна з них зайшла на сторінку в соцмережу. За кілька днів по дітей приїхали правоохоронці і забрали їх до Хмельницького райвідділку одеської поліції.

«Спочатку нас змушували написати заяву, що ми втекли з притулку. Потім нас стали звинувачувати, що ми ніби в когось вкрали гаманець, і вимагали, аби ми в цьому зізналися. Я сказала, що ні в чому зізнаватися не буду», – каже Олена.

За її словами, після цього поліцейські застосували силу. Одного з тих, хто бив дітей, звати Андрій Георгійович Крецул.

«Андрій Георгійович завів мене в окремий кабінет, схопив за волосся і назвав повією. Потім він мене жбурнув на підлогу, вдарив ногою по ребрах, а далі взяв за голову і вдарив об шафу», – цитують Олену журналісти.

Її подруга Аня каже, що в цей же час у сусідньому кабінеті з неї знущався інший поліцейський. Обидві дівчинки називають його «Володимиром Володимировичем».

«Коли Андрій Георгієвич пішов до Олени, то Володимир Володимирович на камеру взяв мене за волосся і змушував говорити, що я повія, що я постійно десь вештаюся і таке інше. На той момент мені було 13 років. — розповіла дівчина “Слідству-інфо” і згодом додала, — Потім він мене вдарив і жбурнув об стіл».

Володимир Володимирович, кажуть діти, також регулярно проводив «виховні» роботи у «Світанку».

Дівчата не знають прізвища Володимира Володимировича, але добре пам’ятають його обличчя. Діти впізнали його на фото із зображенням людини, яку звуть Володимир Володимирович Жарчук.

Це — одеський поліцейський з ювенальної превенції.

Дівчата згадують ще одного правоохоронця на ім’я Вахтанг. Як з’ясували журналісти, в одеський поліції є лише одна людина з таким іменем — Вахтанг Трапаїдзе. І він також на той момент працював в ювенальній превенції Хмельницького райвідділку. Діти стверджують, що Вахтанг їх безпосередньо не бив, але спостерігав за діями своїх колег і навіть не намагався їм завадити.

Спроби втеч з притулку «Світанок» тривають і дотепер. Ще одна схожа історія сталася вже у вересні цього року. Цього разу з одеського закладу втекли троє дівчат.

Кілька днів діти переховувались, потім правоохоронці їх знайшли і привезли до того ж Хмельницького райвідділку поліції. Дівчата стверджують, що їх також бив Андрій Крецул.

«Він побив мене, Леру і Віку. Мене він бив найбільше, тому що я з ним тільки познайомилася. Мовляв, я обласна і створюю йому більше проблем. У підсумку: він взяв мене за волосся, потягнув мене до ніг і каже: “Облизуй мені ноги”», — розповіла журналістам одна з втікачок, 14-річна Мирослава.

Генеральна прокуратура зареєструвала кілька кримінальних проваджень щодо подій у «Світанку». Андрія Крецула звільнили, але він продовжує перебувати на волі. Жарчук і надалі працює у поліції.