Виробник Bradley і Challenger 2 прогнозує підвищення прибутків на тлі війни в Україні

СВІТ
03.08.2023, 08:40
Перевірка машин піхоти Bradley перед завантаженням у Південній Кароліні, 25 січня 2023. США відправили до України близько 100 машин Bradley
Перевірка машин піхоти Bradley перед завантаженням у Південній Кароліні, 25 січня 2023. США відправили до України близько 100 машин Bradley
Фото: Oz Suguitan/U.S. Transportation Command via AP

Компанія повідомила, що за перші шість місяців 2023 року отримала нових замовлень на рекордні 21 мільярд фунтів стерлінгів

Провідний британський виробник зброї BAE Systems підвищив прогноз річного прибутку до 10%-12% зростання, заявивши, що зростання глобальної невизначеності призвело до рекордного рівня замовлень на військову техніку.

Компанія повідомила, що за перші шість місяців 2023 року отримала нових замовлень на рекордні 21 мільярд фунтів стерлінгів (26,7 млрд дол.), а ринкова вартість акцій BAE з початку 2022 року зросла на 70%.

При цьому керівник компанії Чарльз Вудберн заявив, що повномасштабна російська війна в Україні зробила інвесторів, орієнтованих на етику, більш відкритими до оборонних компаній.

Він пояснив, що деякі європейські інвестори, які віддавали перевагу акціям компаній із сильними екологічними, соціальними та управлінськими профілями, уникали цієї галузі, але вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 повернуло інтерес інвесторів в оборонну галузь.

BAE Systems виробляє винищувачі Eurofighter Typhoon та F-35. Крім того - танки Challenger 2, машини піхоти Bradley, які зокрема західні країни постачають Україні. Провідний ринок збуту для компанії - США, також великими ринками збуту є Велика Британія, Саудівська Аравія та Австралія.

У травні стало відомо, що Україна працює з BAE Systems над створенням української бази для виробництва та ремонту озброєнь від танків до артилерії. Нині Вудберн сказав, що план "просувається", але він не надав часових рамок.

Навесні Голос Америки повідомляв, що провідні американські компанії з виробництва зброї у США - Northrop Grumman, General Dynamics, Raytheon Technologies, Lockheed Martin - звітували про високі прибутки на тлі зростання продажів зброї на тлі війни росії в Україні та напруженості відносин США й Китаю.

А американські видання раніше відзначали, що з огляду на збільшення військової допомоги Вашингтона Києву та побоювання про нарощування військових сил Китаю провідні виробники зброї у США отримують рекордні за обсягом замовлення від Пентагону.

Читайте також:
Війна
Військкомати забирають збирачів дронів в окопи
26 квітня, 17:10
Війна
Німецька компанія Quantum-Systems GmbH відкрила завод БПЛА і центр розробки в Україні.
19 квітня, 16:27
Війна
Вітчизняний дрон стійкіший до РЕБ, може переносити два боєприпаси по 500 г та довше перебувати в повітрі на одному заряді
19 квітня, 10:37
Опінії
Українські розробники і виробники БПЛА працюють у рамках обмежених законом 25% прибутковості.
08 квітня, 09:03
Опінії
Проте подібний удар — це як кавова чашка холодної води у спекотний день: гарно, але мало.
02 квітня, 16:42
Світ
Ракети Taurus більше не вироблятимуться, оскільки оборонна промисловість не має права виробляти запаси без замовлень.
30 березня, 15:20