Віртуальне спілкування допомогло зменшити симптоми шизофренії

СВІТ
25.11.2017, 09:14

Вчені за допомогою віртуальних моделей допомогли хворим шизофренією позбавитися від слухових галюцинацій. Про свою роботу дослідники повідомили в журналі The Lancet Psychiatry.

Слухові галюцинації ("голоси в голові") відчувають до 50-70% хворих на шизофренію. У багатьох випадках "голоси" шкодять людині: фрази, які вона чує, можуть містити негативну оцінку її особистості або заклик до небезпечних дій. У ході нового дослідження вчені запропонували хворим поговорити з цифровим зображенням "голосу".

У дослідженні вчених брали участь 150 пацієнтів у віці від 18 до 65 років. Всі учасники дослідження чули "голоси" протягом попереднього року, незважаючи на застосування лікарських препаратів. Хворих розділили на дві групи: 75 осіб проходили терапію за допомогою віртуального аватара, 75 увійшли до контрольної групи. Друга група проходила консультації з психіатром без використання віртуальних моделей. У період дослідження всі пацієнти продовжували приймати ліки.

Дослідники допомогли пацієнтам змоделювати в спеціальній програмі візуальний вигляд "голосу", який ті чули найчастіше (в середньому у кожного хворого налічувалося 3-4 "співрозмовника"). Пацієнти розмовляли з віртуальним втіленням галюцинацій щотижня протягом півтора місяців. У сусідній кімнаті з хворим знаходився лікар, який спостерігав за пацієнтом за допомогою відеотрансляції. За допомогою штучної зміни голосу лікар вів діалог з пацієнтом від особи аватара, використовуючи фрази, характерні для галюцинацій конкретного хворого. Щотижня лікар фіксував, наскільки змінилися частота і інтенсивність "голосів". Також пацієнти вказували, як змінювався настрій їхніх галюцинацій — оціночні фрази, які чує хворий шизофренією, можуть бути й осудними, і доброзичливими.

За словами авторів роботи, терапія за участю аватара допомогла значно знизити частоту галюцинацій і рівень стресу, який вони викликали у хворих. Через 12 тижнів у семи з 75 пацієнтів, які проходили терапію, слухові галюцинації припинилися повністю. У контрольній групі від "голосів" за цей час вийшли двоє. Дослідники вважають, що методика віртуальних аватарів може стати корисним доповненням до медикаментозного лікування шизофренії.

Читайте також:
Під час молитви в мечеть вдарили балістичні ракети і безпілотники.
19:00
До України повернули 11 тіл загиблих, серед яких 9 члени екіпажу збитого літака.
12:02
Мешканцю міста Клайпеда Роману Шешелю лишили незмінним вирок за шпигунство для кремлівських спецслужб.
вчора, 15:30
Акції протесту тривають із 5 грудня.
вчора, 07:27
«Загиблі українські пасажири та екіпаж рейсу PS752 повертаються в Україну».
17 січня, 19:02
ВР наголошує, що не було надано чітких однозначних доказів вини ані українських військових, ані особисто Віталія Марківа.
17 січня, 14:51