Виснаження підземних джерел води прискорюється — науковці США

26 січня, 12:30
Виснаження підземних джерел води прискорюється — науковці США
Фото: Nature

Двоногі шкідники знищують усе, до чого зможуть доторкнутися. Спершу зрубуються ліси під забудову, потім настає черга водойм.

Так, згідно із дослідженням, опублікованим у галузевому журналі Nature, рівень ґрунтових вод у всьому світі за минулі 40 років прискорено зменшується. Ймовірною причиною цього можуть бути нестійкі методи зрошення та глобальні зміни клімату.

Зі слів науковців із Каліфорнійського Університету у Санта-Барбарі, ґрунтові води — основне джерело прісної води для ферм, домашніх господарств та промисловості. Виснаження підземних водних горизонтів може вплинути на падіння рівня врожайності та руйнівне осідання ґрунту.

«Однією із найімовірніших причин швидкого та прискореного зменшення обсягів ґрунтових вод став їхній надмірний забір для зрошуваного землеробства у посушливому кліматі. Вплив на стан ґрунтових вод додають і посухи, які почастішали від 1990-х років, пов'язані зі зміною клімату. Так, фермери почали викачувати більше ґрунтових вод, щоб забезпечити зрошення своїх посівів», — наголошують науковці.

Виснаження особливо помітне у посушливому кліматі із великими орними землями. Дослідники Каліфорнійського Університету проаналізували 170 000 свердловин у більш ніж 40 країнах; північні регіони КНР, Іран і західна частина США — найбільше постраждали від зменшення обсягів доступних водних ресурсів.

Понад одну третину майже 1700 систем водоносних горизонтів, за якими ведеться постійне спостереження, зазнали зниження рівня води на 10 сантиметрів на рік у період від 2000-го по 2022-й. Найбільше, підкреслюють науковці, постраждали водоносні горизонти в Іспанії, КНР, Ірані та США.

«Ми з'ясували, що на деяких водоносних горизонтах за той же період становище покращилося, але не так, як би хотілося. Це стало можливим частково унаслідок обмежувальних заходів на обсяги води, що відкачується аграріями. Водоносні горизонти можуть поповнюватися водою, що забирається з інших джерел. Однак такі випадки відновлення були відносно рідкісними», — пояснюється у дослідженні.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що диканські корупціонери роками вбивають екологію Полтавщини. Злочинна бездіяльність корумпованих депутатів привела до катастрофи.

Читайте також:
Полтава
Станом на тепер рівень засміченості водойми жахає навіть старожилів. Нарешті відповідні служби взялися виконувати свої посадові обов'язки.
07 травня, 14:55
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23
Полтава
У Скороходівській і Чутівській громаді жителі не визначаться із тим, хто і чому викидає відходи у поля та на узбіччя. Звалище збільшується.
03 квітня, 12:36
Війна
Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська
02 квітня, 09:03
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
29 березня, 06:03