Вітчизняний ринок ліків завмер

ЕКОНОМІКА
26 лютого, 20:32
Вітчизняний ринок ліків завмер
Фото: Facebook

Офісно-резидентська форма управління доконає Україну. 5-7 ефективних менеджерів із «Кварталу 95» прирекли на смерть усе, до чого торкнулися.

Отже, український ринок ліків завмер у передчутті недобрих новин. Річ у тому, що Верховна Рада ухвалила закон «Про лікарські засоби» під №11493, який може створити низку проблем для пересічних громадян України.

На жаль, протягом трьох років широкомасштабного російського вторгнення чимало навіть мирних мешканців потерпають від нових і загострень старих хвороб. Реабілітація та медична допомога пораненим захисникам — окрема проблема, яка також потребує рішення.

До Володимира Зеленського із вимогою накласти вето на закон сумнівної якості звернулися представники профільних асоціацій, а також ACC (Американська торгівельна палата в Україні) та EBA (Європейська бізнес-асоціація). Вони закликають його не допустити ситуації, за якої широкий спектр оригінальних ліків провідних виробників може бути замінений дженериками.

Це, щонайменше, не відповідає практиці Європейського Союзу та виглядає дивним у контексті проголошеного Україною курсу на євроінтеграцію. Подібний крок може дати виключно короткостроковий ефект.

Адже витіснення гігантів фармакології з українського ринку навряд чи можна назвати перемогою здорового глузду, швидше — тріумфом популізму. Прагнучи отримати дешеві ліки для всіх (що a priori є неможливим), українські політики не повинні створювати вогнища соціальної напруги.

Український ринок ліків потребує не лише президентського вето на сумнівний закон, але і консолідації депутатського корпусу для створення ефективних механізмів регулювання та захисту співгромадян. Всі ми з вами найбільше цього потребуємо.

Це завдання виглядає першочерговим. Не додає українцям — як пацієнтам, так і працівникам фармсфери — бадьорості те, що на нещодавній нараді в Офісі пРезидента були обговорені потенційні зміні до закону.

Проте вони мають лише косметичний характер і головних ризиків не знімають. Тепер рішення щодо вето, як ви вже зрозуміло, особисто за Володимиром Зеленським.

Куди не кинемо погляд, — усюди популізм... Певно, час такий, постійно брехати людям в очі.
Автор : Євген Магда
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Через цьогорічні весняні заморозки постраждали не лише вітчизняні плодові, городні й розсада. Зернові культури також опинилися під загрозою.
вчора, 21:41
Економіка
Цього літа вітчизняні споживачі можуть залишиться без черешні, вишні та абрикосів. Головна причина полягає у примхах погоди.
27 травня, 14:53
Економіка
Західні економічні статисти оприлюднили невтішний прогноз. Через трампівський і європейський популізм Україні стикається з новою проблемою.
25 травня, 16:21
Економіка
Прямуйте негайно у вашинґтонський Білий дім. Саме в його кабінетах американські урядовці виступають рішуче проти будь-якого тиску на Москву.
23 травня, 19:25
Економіка
Економіка країни-донора Європейського Союзу демонструє спад третій рік поспіль. Чиновники та підприємці не знають, як подолати стагнацію.
22 травня, 19:24
Економіка
Наперекір популістським заявам вітчизняних чиновників щодо цьогорічного врожаю, їхні заокеанські колеги не оптимістичні. Врожай буде меншим.
20 травня, 06:08