Віза цифрового кочівника у Словенії

Влада Словенії запускає цифрову візу кочівника з 21 листопада 2025 року.
Одна з основних вимог - робота на компанії за межами країни. У такий спосіб Словенія намагається залучити талановитих працівників і таким чином зробити свою країну більш привабливою для іноземців.
Schengen.News інформує, що заявки на цифрову візу кочівника Словенії будуть відкриті для всіх громадян країн, що не входять до ЄС.
Отримання словенської цифрової візи кочівника автоматично дозволяє проживання у країні протягом одного року.
Умови для отримання цифрової візи кочівника Словенії:
-
Однією з основних вимог для отримання візи є те, що заявники мають бути найнятими іноземною компанією, тобто їм необхідно працювати на несловенських клієнтів або роботодавців. Невиконання цієї вимоги може призвести до відмови у видачі візи та подальших обмежень на в'їзд до країни.
-
Крім можливості проживання в Словенії та роботи на клієнтів за межами країни, бенефіціари словенської візи цифрового кочівника також зможуть узяти з собою членів сім’ї за умови, що всі, кого вони привезуть, не працюватимуть у Словенії.
-
Ще однією умовою для взяття з собою членів сім’ї є те, що бенефіціари візи мають довести наявність достатніх коштів для піклування про свої сім’ї. Поріг доходу ще не визначений владою.
-
Іноземні громадяни, зацікавлені в отриманні візи цифрового кочівника Словенії, можуть подати заяву онлайн або в словенському консульстві/посольстві.
-
Після видачі дозвіл дійсний протягом 12 місяців, проте можливості його повторного продовження немає.
-
Цифровим кочівникам, які бажають залишитися в Словенії на підставі цього дозволу понад рік, необхідно провести щонайменше шість місяців за межами країни, а потім повторно подати заяву на отримання візи.
Словенія стане останньою країною ЄС, яка вітає цифрових кочівників, залучаючи таланти і заохочуючи довгостроковий туризм.
При цьому країна пропонує доступну вартість життя порівняно з деякими іншими державами-членами Євросоюзу, а в її столиці Любляні багато коворкінг-просторів. Тим, хто віддає перевагу більш динамічному способу життя, місто пропонує жваві вулиці з магазинами, ресторанами і бурхливим нічним життям.
Тим часом такі міста, як Цельє, Марібор, Крань і Копер, є більш тихими альтернативами і краще підходять для сімей.
Раніше найкращою країною світу для віддаленої роботи і туризму у 2025 році було визнано Португалію. Далі в списку йдуть Таїланд і Мексика.
Протягом 2024 року до списку країн, що пропонують віддаленим працівникам візи цифрових кочівників, увійшли Андорра, Японія, Південна Корея, Філіппіни та Південна Африка.
Україна поки що виступає лише донором талантів для країн світу.