Визначено найзабрудненіше місто у світі

05.11.2023, 07:51
Визначено найзабрудненіше місто у світі
Фото: Google

Індійська столиця найдовше у році щільно оповита токсичним серпанком. Встановлено, що Нью-Делі є найбільш забрудненим містом на планеті.

Про це свідчать показники якості повітря AQI, які фіксують зміни в атмосфері — повідомляє Reuters. Враховуючи ситуацію, влада наказала закрити школи й на деякий час перевести навчання в онлайн-режим.

За словами місцевих чиновників, поєднання нижчих температур, вітру і спалювання стерні у сусідніх сільськогосподарських штатах призвело до різкого збільшення забруднювальних викидів. Як побороти всі ці фактори — індійська влада не знає.

Багато хто з 20 мільйонів жителів столиці скаржиться на подразнення очей і свербіж у горлі. Атмосферне повітря у Нью-Делі та міських околицях стало густо-сірим, оскільки на деяких станціях моніторингу індекс AQI коливався на рівні 480, що перевищує норму у 100-250.

За словами очевидців, у столичних парках, таких як Сад Лоді та Ворота Індії, популярних серед любителів пробіжок, стало вдвічі менше людей. Жителі розкупили очищувачі повітря, а в одному сервісному центрі побутової техніки повідомили, що впродовж поточного тижня спостерігається нестача нових фільтрів.

«Такий рівень забруднення збережеться протягом наступних двох-трьох тижнів. Головні проблеми — збільшення випадків спалювання стерні, низька швидкість вітру, зниження температури й постійна загазованість міста через зростання кількості автомобілів», — прокоментував ситуацію голова Делійського комітету з контролю за забрудненням Ашвані Кумар.

Визначено найзабрудненіше місто у світі_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Двоногі шкідники знищують усе, до чого зможуть доторкнутися. Спершу зрубуються ліси під забудову, потім настає черга водойм.
26 січня, 12:30
Полтава
Власники ділянок і орендарі з-поміж товаровиробників нехтують встановленими правилами та нормами. Підприємливі ділки здійснюють екозлочини.
16 січня, 12:31
Життя
Рівень лісового покриву у місті підвищився з 38,6% у 2012 році до 44,8% у 2024.
06 січня, 16:05
Політика
22 грудня Міністерство захисту довкілля дало зелене світло будівництву нового деревообробного заводу на Закарпатті.
29.12.2023, 14:24
Життя
Зміни клімату і зростання рівня атмосферної температури негативно впливають на планету. До кінця століття деякі види флори й фауни вимруть.
03.11.2023, 06:59
Світ
2023-й стане роком надмірних промислових викидів і рекордної середньої температури на планеті. Рівень вуглекислого газу невпинно зростає.
19.10.2023, 21:52