Визначився новий прем’єр-міністр Великої Британії

СВІТ
24.10.2022, 16:23
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак

Новим головою уряду Великої Британії стане колишній міністр фінансів Ріші Сунак

Сунак очолить правлячу Консервативну партію після того, як від участі у виборах на цю посаду відмовилася його основна конкурентка Пенні Мордаунт, - інформує ВВС.

Сунак був основним конкурентом попередньої очільниці британського уряду Ліз Трасс сім тижнів тому, однак тоді він зазнав невдачі.

Як зазначає ВВС, Ріші Сунак обійме посаду прем'єр-міністра у надзвичайно складний для економіки країни момент, однак він досі не озвучив свого детального плану роботи на посаді після попередньої кампанії влітку цього року.

Ріші Сунак – британський політик, Канцлер скарбниці з 13 лютого 2020 до 5 липня 2022 року, подав у відставку, заявивши про розбіжності у підходах з тодішнім головою уряду Борисом Джонсоном. У підсумку відставка Сунака та низки інших міністрів стала підставою для відставки Джонсона.

Сунак народився у Великій Британії в родині панджабі-індуїстських батьків, які емігрували зі Східної Африки, здобув освіту в Оксфорді та Стенфордському університеті, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною Акшатою Мерті, дочкою індійського мільярдера.

Закінчивши навчання, працював у Goldman Sachs, а згодом партнером у фірмах гедж-фондів The Children's Investment Fund Management та Theleme Partners.


Найважливішим завданням для нового керівника уряду в Лондоні буде стабілізація економіки після різких коливань під час півторамісячного прем’єрства Ліз Трас.

Одним з ключових напрямків зовнішньої політики Британії залишатиметься відповідь на війну московії проти України.

Ріші Сунак неодноразово зобов’язувався не лише зберігати курс, але й посилювати підтримку України.

«Президенте Зеленський, відважні громадяни України, не сумнівайтеся в тому, що незалежно від того, що станеться тут у наступні тижні, Сполучене Королівство далі буде вашим найміцнішим союзником», - проголошував Сунак в інтерв’ю великотиражній газеті The Sun у липні.

Тоді він обіцяв, що його першим закордонним візитом у якості прем’єр-міністра була б поїздка до Києва для вияву повної підтримки українцям.

«Якщо я стану прем’єр-міністром, я подвою наші зусилля і зміцню ту політику повної підтримки України, яку так вміло очолював Борис (Джонсон)», - підтвердив Сунак у дописі в Твіттері 18 липня.

23 жовтня Ріші Сунак вважав за потрібне знову похвалити Бориса Джонсона за те, що «він боровся проти путіна і проти його варварської війни в Україні».

Читайте також:
Світ
Раніше ініціативу путіна розкритикували президент США Джо Байден
06 січня, 11:13
Світ
Багато британців відчули вплив цих подій на собі, і тому уряд ухвалив важливі рішення, щоб взяти під контроль запозичення та борг.
31.12.2022, 12:17
Світ
Британія надасть Україні системи озброєння, які відповідають радянським зразкам.
29.12.2022, 18:40
Війна
З жовтня російські сили здебільшого зосередилися на будівництві оборонних позицій на багатьох ділянках лінії фронту в Україні
26.12.2022, 13:35
Світ
путін, ймовірно, мав намір продемонструвати колективну відповідальність за проведення «спеціальної військової операції»
20.12.2022, 11:17
Війна
Минулого тижня Міннападу рф заявило про заснування "фронту творчих бригад"
18.12.2022, 11:35