Влада мала достатньо часу приготуватися до епідемії, але не зробила цього – Пташник

ПОЛІТИКА
03 квітня, 11:39
Влада мала достатньо часу приготуватися до епідемії, але не зробила цього – Пташник

Пташник нагадала, що з України безперешкодно вивозили маски на початку епідемії.

Кабінет Міністрів лише 2 квітня оголосив, що збирається створити фонд для боротьби з коронавірусом, але його треба було створити набагато раніше.

Про це в ефірі «Прямого» заявила політик, народний депутат VIII скликання Вікторія Пташник.

«Я сьогодні була здивована почути від прем’єр-міністра заяву про те, що уряд збирається створити фонд для боротьби з коронавірусом. Це прекрасна, чудова ініціатива. Але якщо подивитися на дату, то сьогодні 2 квітня, а уряд все ще збирається створити цей фонд. У нас була купа часу насправді, коли ми дізналися взагалі, що таке коронавірус, як він поширюється світом», – сказала Пташник у вечірньому ефірі.

«Тому що з Китаю він не одразу потрапив до України. Ми знаємо, що спочатку він все ж таки потрапив до європейських країн. Тому стільки часу було підготуватися, стільки часу було для того, щоб цей фонд вже створити, щоб запобігти такому експорту масок, який відбувався, й інших засобів, щоб навпаки забезпечити всіх наших лікарів, щоб проінформувати населення, для чого вводяться ці карантинні методи, що дасть невідвідування певних публічних місць протягом конкретного періоду», – додала політик.

На думку Пташник, люди в Україні продовжують скептично ставитись до заходів влади та порушувати її приписи тому, що влада не надала можливостей для їх виконання.

«Знаєте, коли я чую про те, що скоро не можна буде з’являтися десь на вулиці, якщо у тебе не буде маски, у мене виникає питання: а хіба уряд забезпечив людей, щоб вони не безкоштовно, а навіть просто могли піти до аптеки і придбати цю маску? Тому що в жодній аптеці на сьогоднішній день все ж таки масок немає. Але у нас, з іншого боку, Італія, чи куди ми там вивозили… в Італію через Туреччину, і Іспанія. Ще 7 березня вивозили, тому що уряд у нас тільки 11-го заборонив», – зазначила екснардеп.

Нагадаємо, на початку епідемії Україна експортувала близько 640 тонн медичних масок.

Читайте також:
Країна буде використовувати модель адаптивного карантину.
23 червня, 14:33
Уряд планує виносити на засідання уряду та у ВР питання посилення адміністративної відповідальності за недотримання маскового режиму.
16 червня, 15:26
Невдовзі уряд можуть призначити «цапами відбувайлами».
11 червня, 16:37
«Україна не зможе 2-3 місяці сидіти на дивані», – сказав Шмигаль
11 квітня, 07:25
Карантинні заходи не вплинуть на ремонт доріг.
01 квітня, 13:09