Влада наказала готувати для себе VIP-палати на випадок захворювання на коронавірус

ПОЛІТИКА
25 березня, 20:25
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: medikom.ua

У VIP-палати селитимуть хворих на коронавірус «осіб щодо яких здійснюється державна охорона», – наказ КМДА.

Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації розіслав медичним закладам міста наказ про особливі умови лікування «особливих пацієнтів».

Наказ відсутній на офіційному сайті мерії, але його копія є у розпорядженні журналістів Bihus.Info.

Зазначається, що серед головних вимог до медзакладів – окремі, ізольовані від інших приміщень, палати площею не менше 13 квадратних метрів з затіненими вікнами.

«Палати повинні мати зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями», – йдеться у повідомленні.

Також у лікарнях має бути передбачена наявність окремого резерву лікарських засобів та розгортання знову таки окремих сестринських цілодобових постів.

Ще закладам наказали зарезервувати окремі операційні і забезпечити їх необхідними ліками, медичними засобами та обладнанням.

Спеціальні вимоги Департамент прописав і до професійного складу бригад медичної допомоги для VIP-пацієнтів.

«В них має бути по чотири людини – лікар, двоє фельдшерів і водій. Всі вони повинні мати досвід роботи в закладах екстреної медичної допомоги не менше 5 років. Якщо таких не знайдеться, то бригади повинні формуватися з «найбільш кваліфікованих медичних працівників», – йдеться у наказі.

Департамент визначив перелік медзакладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів.

Всього 17 столичних лікарень прийматимуть хворих VIP – пацієнтів. Серед медзакладів Олександрівська лікарня, Дитяча клінічна лікарня №7 та Київський міський центр дитячої нейрохірургії.

Коло людей, які будуть користуватись VIP-режимом в наказі визначено, як «особи, щодо яких здійснюється державна охорона».

Державна охорона за законом надається цілому ряду посадових осіб, зокрема – президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ, екс-високопосадовцям.

Читайте також:
Хуліганом виявився 38-річний уродженець Черкаської області.
15 травня, 14:53
У столиці України люди витратили свої запаси й очікують послаблень карантину.
07 травня, 22:19
Ситуація з забрудненням повітря поліпшується.
20 квітня, 14:57
Поліціянти наголосили на дотриманні вимог чинного законодавства щодо запобігання поширення на території України інфекції COVID-19
17 квітня, 17:43
Кияни скаржаться, що відчувають їдкий запах навіть у квартирах із зачиненими вікнами.
14 квітня, 14:49
За словами потерпілого, стан жінки був неадекватним.
14 квітня, 02:00