Влада пояснила, як отримати статус учасника бойових дій

УКРАЇНА
08.10.2014, 10:41
Влада пояснила, як отримати статус учасника бойових дій

Порядок надання статусу учасника бойових дій доволі простий і вже відшліфований роками – з часу прийняття Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Саме тому і для учасників антитерористичної операції у цьому питанні не повинно виникати жодних ускладнень.

Таку інформацію повідомив голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко.

За словами Дерев’янка, цим громадянам необхідно подати до відомчих комісій, створених при центральних органах виконавчої влади та інших державних органах, довідки про свою участь в АТО. Ці довідки мають бути засвідчені командирами військових формувань, а у разі поранення повинен надаватися також висновок медичної комісії. Для нарахування пенсій бійці повинні пред’являти копію паспорта. Після розгляду документів відомчими комісіями рішення про надання статусу учасника бойових дій прийматиме міжвідомча комісія, яка вже працює.

«Проблем з надання статусу немає, крім тих добровольчих батальйонів, які поки не підпорядковуються ніяким військовим формуванням. Ініціатором такого підпорядкування, на мою думку, мають стати силові відомства. Ускладнення виникають з тими, хто вже загинув (зокрема, з надання пільг їхнім родинам), або з волонтерами, які їдуть в зону АТО та отримують поранення. Але ми вивчаємо кожен окремий випадок, хоча мусимо працювати «з коліс», бо служба створена лише у вересні», - зазначив Дерев’янко.

Окрім цього, він також додав, що СБУ найближчим часом оприлюднить територіальну зону АТО, до якої увійдуть Донецька та Луганська області. Також опрацьовується питання про включення до цієї зони деяких районів Харківської області.

На запитання журналістів, чи буде надаватися статус учасника бойових дій медичним працівникам та представникам інших професій, котрі працюють у зоні АТО, Дерев’янко відповів ствердно:

«За умови, якщо будуть подані відповідні документи про відрядження», - зауважив він.

А питання щодо надання статусу «дітей війни» наразі опрацьовується.