Влада Руанди звинуватила Францію у сприянні масових убивств народу тутсі

СВІТ
27 квітня, 08:09
Влада Руанди звинуватила Францію у сприянні масових убивств народу тутсі
Фото: Associated Press

Уряд Франсуа Міттерана знав про підготовку етнічних чисток, які у 1994 році організували учасники воєнного перевороту у Руанді.

Відповідну інформацію оприлюднив телеканал "CNN", посилаючися на заяву міністерства закордонних справ африканської країни.

Йдеться про представників етнічної більшості Руанди — народності хуту і контрольованих ними загонів "Інтерагамве" та "Імпузамуґамбі", які свідомо вбивали опонентів із народності тутсі (етнічної меншини).

«У нас є неспростовні докази, що особисто президент Міттеран, і його оточення, і тогочасні французькі чиновники були поінформовані про трагедію, яка насувалася, але вони вирішили змовчати. Французький уряд несе велику відповідальність за сприяння передбачуваному геноциду. Адже ні президент Міттеран, ні хтось інший із французьких урядовців не спромігся запобігти розправам над тутсі, натомість відкрито підтримали заколотників хуту, які й організувала масові вбивства», — наголошується у заяві МЗС Руанди.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", ерзянський лідер вперше виступив в ООН зі звинуваченнями на адресу Москви за етноцид корінних народів РФ.

Читайте також:
Декілька років місто стояло мертве. Місто без Людей. #Петроград
23 березня, 14:56
Ми знаємо, хто на нас напав, і хто нищив наших людей. Ми відомстимо.
29.11.2020, 14:31
Мільйонера Фелісьєна Кабуґу, якого підозрюють в участі та фінансуванні етнічних чисток у Руанді в 1994 році, заарештували на околиці Парижа.
17.05.2020, 14:58
Рівно 66 років тому на світанку цілі народи були депортовані до Середньої Азії.
23.02.2020, 18:51
Боротися за Незалежність України пані Віра почала з 14-річного віку.
14 травня, 17:07