Влада США закликає нафтові компанії пояснити свою діяльність у рф після її вторгнення в Україну

СВІТ
08.09.2023, 09:34
Влада США закликає нафтові компанії пояснити свою діяльність у рф після її вторгнення в Україну

рф імпортувала технології від нафтосервісних компаній США на суму понад 200 млн дол

Голова комітету з міжнародних відносин Сенату США звернувся до трьох найбільших нафтосервісних компаній країни з проханням пояснити, чому вони продовжують вести бізнес на росії після її вторгнення в Україну.

Про це повідомляє агенція Associated Press.

У листах до керівників SLB, Baker Hughes і Halliburton сенатор Боб Менендес заявив, що він "надзвичайно стурбований" висновками AP щодо їхньої діяльності на росії.

Тоді агенція повідомила, що рф імпортувала технології від трьох вищезгаданих нафтосервісних компаній на суму понад 200 млн дол протягом року після повномасштабного вторгнення.

Менендес зазначив, що президент Джо Байден і Конгрес запровадили "широкомасштабні санкції, пов'язані за порушення рф суверенітету іншої країни", а російське вторгнення було "особливо огидним", її солдати вчинили "десятки тисяч звірств".

Крім того, вимагає від компанії взяти на  себе зобов'язання "припинити всі інвестиції" в російську інфраструктуру з видобутку викопного палива.

Додається, що наразі немає жодних доказів того, що будь-яка з компаній порушила санкції, продовжуючи відправляти обладнання до РФ. 

"Halliburton згорнула свою діяльність на росії менш ніж через пів року після вторгнення, а Baker Hughes продала свій нафтосервісний бізнес на росії приблизно через дев'ять місяців. SLB оголосила про припинення експорту технологій до рф у липні", – йдеться в повідомленні. 

Читайте також:
Кримінал
Капітаном вантажного судна є громадянин однієї з країн Південного Кавказу, а саме Азербайджану.
11 липня, 11:55
Економіка
Доха намагається бути провідним дипломатичним майданчиком попутно вливаючи валюту у війну проти України. Москва рішуче користає з цього.
07 липня, 11:15
Війна
Український слід у курортному бізнесі в Криму під прапором рф
06 липня, 13:37
Війна
У 2022 році компанія PepsiCo Inc. заявила, що припинила виробництво. Компанія Coca-Cola була однією з перших, які пообіцяли піти з росії
18 червня, 10:05
Економіка
Американські підприємці планують знову наживатися на громадянах РФ. Забруднені в українську кров гроші ворога не пахнуть.
05 червня, 19:25
Війна
Довгостроковий контракт із московією допоможе індійській компанії Reliance забезпечити постачання дешевої російської нафти
29 травня, 10:10