Влада США закликає нафтові компанії пояснити свою діяльність у рф після її вторгнення в Україну

СВІТ
08 вересня, 09:34
Влада США закликає нафтові компанії пояснити свою діяльність у рф після її вторгнення в Україну

рф імпортувала технології від нафтосервісних компаній США на суму понад 200 млн дол

Голова комітету з міжнародних відносин Сенату США звернувся до трьох найбільших нафтосервісних компаній країни з проханням пояснити, чому вони продовжують вести бізнес на росії після її вторгнення в Україну.

Про це повідомляє агенція Associated Press.

У листах до керівників SLB, Baker Hughes і Halliburton сенатор Боб Менендес заявив, що він "надзвичайно стурбований" висновками AP щодо їхньої діяльності на росії.

Тоді агенція повідомила, що рф імпортувала технології від трьох вищезгаданих нафтосервісних компаній на суму понад 200 млн дол протягом року після повномасштабного вторгнення.

Менендес зазначив, що президент Джо Байден і Конгрес запровадили "широкомасштабні санкції, пов'язані за порушення рф суверенітету іншої країни", а російське вторгнення було "особливо огидним", її солдати вчинили "десятки тисяч звірств".

Крім того, вимагає від компанії взяти на  себе зобов'язання "припинити всі інвестиції" в російську інфраструктуру з видобутку викопного палива.

Додається, що наразі немає жодних доказів того, що будь-яка з компаній порушила санкції, продовжуючи відправляти обладнання до РФ. 

"Halliburton згорнула свою діяльність на росії менш ніж через пів року після вторгнення, а Baker Hughes продала свій нафтосервісний бізнес на росії приблизно через дев'ять місяців. SLB оголосила про припинення експорту технологій до рф у липні", – йдеться в повідомленні. 

Читайте також:
Економіка
Уряди США, Великої Британії та ЄС тиснуть на Ліберію, Маршаллові острови та Панаму. Мета — припинити транспортувати «чорне золото» із РФ.
03 грудня, 19:13
Війна
У 2022-му році німецька компанія Knauf заплатила до бюджету Росії близько $117 млн.
23 листопада, 13:05
Війна
Ввезення вин з Грузії до рф в першому кварталі 2023 року зросло на 49%, попри російське вторгнення в Україну.
09 листопада, 16:02
Політика
Час наводити лад і в online-казино та інших гральних темах. Якщо робиш «генеральне прибирання» квартири, однією кімнатою це не обмежується.
08 листопада, 10:46
Війна
Через 80 років після Другої світової війни Nestle знову годує агресора.
02 листопада, 16:28
Політика
Родина депутата Верховної ради контролювала гіпермаркети на тимчасово окупованій Донеччині.
17 жовтня, 20:26