Влада України мусить цінувати своїх громадян, а не зневажати їм

Позиція
16 жовтня, 06:45

Українська держава мусить переглянути підхід до своїх громадян — канадський дипломат Ващук.

Роман Ващук — канадський дипломат українського походження, зауважив, що держава не повинна додавати українцям ще більше невпевненості, яку вони відчувають через війну, а навпаки має піклуватися про своїх громадян, принаймні не перешкоджати їм

Про це він заявив під час трансляції панелі «Еміграція та солідарність. Між консервацією давнього і просуванням сучасного» на форумі Via Carpatia в етері каналу Еспресо.

«Війна зрушила мільйони людей, але вони вимушено вирушили до інших країн. Україна мусить стати позитивно-атрактивною (англ. attractive — привабливий, — ред.). Люди в Україні 30 років жили по інерції, куди ж вони б забралися. А держава не дбала про те, аби людям зробити життя легшим» — зазначив канадський дипломат.

За його словами, держава й надалі буде мати проблеми, бо не матиме профінансувати якісь неймовірні програми.

«Держава могла б менше людям палки у колеса вставляти. Одне те, що принижує людей, коли йдеться про Україну, що українці не почуваються захищеними. Кажуть, що хтось може почувається приниженим за кордоном. Я думаю, що питання приниженості є таким самим актуальним в Україні, стосовно правоохоронних чи фіскальних органів. Вже сама війна через прильоти та військові події приносить людям величезну невпевненість. Держава не має додавати їм цієї невпевненості, а мусить змінити свою роль та свій підхід до власних громадян. Держава мусить своїх громадян цінувати, а не зневажати. А громадяни мусять відчувати, що держава про них піклується або принаймні їм не перешкоджає» — підкреслив Роман Ващук.

Читайте також:
Опінії
Навіть один проєкт може змінити настрій і економіку окремо взятого мегаполіса з негативу на позитив.
20 листопада, 08:22
Позиція
Захоплення від знищення пам'яток архітектури, історії, культури та мистецтва має закінчитися.
04 листопада, 15:01
Війна
Через засилля ліволіберальної ідеології у світі існує викривлений погляд на Україну і росію. Жертву й агресора намагаються примирити силою.
20 жовтня, 19:28