​Внутрішнє напруження в українському політикумі дозріло

УКРАЇНА
05.06.2018, 07:21

«Зараз починає виходити в публічне поле те внутрішнє напруження, яке дозріло у нашому політикумі. Саме його я пов’язав би із «вбивством» Бабченка, за яке хтось повинен взяти на себе політичну відповідальність», – сказав політолог Віталій Крюков.

​Внутрішнє напруження в українському політикумі дозріло_1

Резонанс, якого набуло інсценування вбивства журналіста Аркадія Бабченка, став настільки негативним для України та за кордоном, що тепер хтось повинен брати на себе політичну відповідальність. Швидше за все, це буде Президент та його оточення.

«Я не думаю, що у нас багато політиків, які хотіли б це зробити. Тому все веде вгору, тому що Президент зустрічався із Бабченком і він намагався взяти на себе, фактично, увесь позитив від цієї акції. Але я думаю, що він буде змушений взяти на себе і усю відповідальність за наслідки цієї акції. Саме тому я думаю, що зараз у багатьох виникає думка, чи варто далі пов’язувати своє політичне майбутнє із цим політиком. І, мабуть, Гройсман є одним з них», – прокоментував політолог.

Народний депутат Дмитро Лінько більш докладно проаналізував заяву про можливу відставку Гройсмана та наголосив, що людей у регіонах цікавить не так створення антикорупційного суду, як ціни на ліки та підняття плати за комунальні послуги.

«Сьогодні влада відірвана від людей і займається тими питаннями, які нам ставить чи то МВФ чи хтось інший, але не українці. Бо люди хочуть одного: підняти зарплату і не дати підвищити ціни. Бо мінімальна зарплата піднялася лише на 15 відсотків і це означає, що бідних українців стає більше», – наголосив Лінько.

За його словами, замість того, щоб піти у відставку через неспроможність піднімати соціальний рівень українців, чи змінити економічний курс, Гройсман погрожує піти у відставку через антикорупційний суд, який насправді є оманою.

«Уся боротьба навколо антикорупційного суду триває за те, хто впливатиме на нього: Адмінстрація Президента чи зовнішнє управління, яке хоче зробити з нас колонію. Бо, якщо ми говоримо про те, що не виживемо без кредитів МВФ, то це означає про неправильний економічний курс влади. Тому нам потрібно його змінити. Бо якщо ми залежні від кредитів МВФ, як наркоман від голки, то це означає, що країну ведуть не туди. Ми ж розуміємо, що за цим законом не стоїть бажання подолати корупцію в країні, а триває начебто боротьба бджіл проти меду, що є оманою», – вважає Лінько.

Нагадаємо, під час спільного брифінгу голови Верховної Ради Андрія Парубія та прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, останній заявив про те, якщо не буде створено справедливий антикорупційний суд, він складе із себе повноваження.