ВО 151: ОПОРА написала заяву в поліцію на ще одного кандидата

ПОЛТАВА
18.06.2016, 08:54
ВО 151: ОПОРА написала заяву в поліцію на ще одного кандидата

В п’ятницю, 17 червня, в місті Лохвиця представники громадської мережі ОПОРА зафіксували агітаційний банер на підтримку кандидата в народні депутати в виборчому окрузі №151 самовисуванця Миколи Бондаря, який виготовлений без дотримання норм виборчого законодавства. Відносно правопорушення спостерігачі ОПОРИ склали заяву в поліцію.

Агітаційний банер на підтримку Миколи Бондаря розміщений на одному з магазинів в центрі міста за адресою вулиця Шевченка 6Б. Банер містить інформацію про те, що Микола Бондар є кандидатом в народні депутати в ВО 151 та слоган: “Слово тримаю — за справи відповідаю”.

Агітаційний банер не містить вихідних даних. Згідно з частиною 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів»усі агітаційні матеріали мають містити інформацію про тираж, замовника, установу, що здійснила друк та осіб відповідальних за випуск, виготовлення та розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без вищезазначених даних забороняється. Виявивши ймовірне правопорушення спостерігачі ОПОРИ викликали поліцію, яка оперативно прибула на місце подій. По приїзді правоохоронців була складена заява в поліцію відносно правопорушення.

Після того спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили вантажний автомобіль марки “Газель” з зображенням агітаційного характеру на підтримку кандидата в народні депутати від Радикальної партії Руслана Ляшка. На машині зображено кандидата та його лозунг: “Наш Руслан Ляшко”. Зазначимо, що дана агітаційна продукція не містить вихідних даних. До цього спостерігачі ОПОРИ неодноразово фіксували факти ймовірного порушення ведення агітації з боку Руслана Ляшка.

Як зазначає довгостроковий спостерігач в Полтавській області Дар`я Черкашина: “Згідно з пунктом 4 частиною 5 статті 3 Закону кандидати в народні депутати не мають права використовувати для проведення агітаційної діяльності інші кошти, окрім коштів виборчого фонду. Відсутність вихідних даних дає змогу кандидату залучати сторонні кошти для проведення агітаційної кампанії та порушує право рівності кандидатів під час виборчих перегонів”.

Нагадаємо що за скоєння даного порушення передбачено адміністративну відповідальність згідно статті 212-13 КУпАП:«Виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». При цьому до відповідальності може бути притягнуто й ту особу котра займалась безпосередньо розповсюдженням таких агітаційних матеріалів.

За коментарями звертайтеся:

Дар’я Черкашина довгостроковий спостерігач у Полтавській області

тел.+38 099 674 45 65,

електронна скринька: [email protected]

Ігор Литвиненко прес-секретар громадського спостереження у Полтавській області

тел.+38 050 406 20 15,

Читайте також:
Роками битий вантажівками автошлях, що сполучає Карлівку з Полтавою, нарешті відремонтують.
12:46
На території села Макухівка та міста Горішні Плавні вогнеборці ліквідували займання на полігонах побутових відходів.
вчора, 08:45
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
28 вересня, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
28 вересня, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00