Воцики і Процики

Виміри
16.11.2020, 09:06

«Процики» як палка в колесо місцевому самоврядуванню

25 жовтня 2020 року відбулися місцеві вибори, результати яких вказують на тяжку хворобу суспільства. На наш погляд, пафосно оголошений зеленою командою мейнстрим на нові обличчя на теренах глибинки зазнав суттєвої корекції, а якщо відвертіше – відвертого ігнору з боку місцевих феодальних кланів. Більшість міських, селищних та сільських голів області були переобраними і залишаються на займаних посадах.

От, наприклад, Щербанівським сільським головою було обрано Ігоря Процика, котрий кермував громадою і до цього. Нового-старого очільника пролонговано на нову каденцію голосами 2331 виборця.

Воцики і Процики_1

Феєричні мало не дві з половиною тисячі голосів громадян славних приполтавських Щербанів віддані професійному брехунцю, розкрадачеві коштів громади, маніпулятору й інтригану! Дивуємося, адже важко знайти більш цинічну та ласу до грошей «істоту при портфелі», ніж оцей непан Процик.

Ми маємо й свої аргументи. Свого часу Останній Бастіон мав намір збудувати в Щербанях льодову арену, де діти б могли займатися фігурним катанням. Звернувшись до Щербанівського селищного голови Процика з конкретним планом, ми виявили, що він не є самостійною фігурою на посаді, а грає роль маріонетки в умілих і загребущих руках тодішнього очільника Полтавської ОДА Валерія Головка та членів його злочинного угрупування, котре роками грабувало Полтавщину.

На наше звернення з приводу виділення земельної ділянки під льодову арену сільський голова Ігор Процик та «пристяжний» Головка Андрій Пісоцький тоді заявили, що потрібно «заплатити» по 150 000 $ за гектар землі. А те, що там збираються будувати благодійники і яка та кому в селі від цього буде користь, їх взагалі не цікавить. Давай гроші.

Проте, і після втрати впливовими покровителями-ляльководами займаних посад Ігор Процик продовжував свою діяльність лицеміра і хапуги. 

Ба, як виявилося згодом, на плани Ігоря Процика лягли як влиті тези програми президента Зеленського, котрий, ошую й одесно зводячи «золоті гори», пообіцяв в кожному місті збудувати новий сучасний басейн.

Погодьмося, шановні читачі, прекрасна ж ідея! Ігор Процик, як реалізатор ефектної інфраструктурної новації, в очах односельців, ба, навіть містян, із тим «зеленим» басейном виріс би до масштабів міжрегіонального господарника, котрий піклується як про ввірену йому сільську громаду, так робить корисне й для мешканців міста.

Ну, це – в ідеалі. А оскільки сама центральна команда щосили грішила ідеальними прожектами і була зайнята то «Великим ошуканством на дорогах», то відосиками, Ігор Процик швидко второпав, в якому басейні плаває його золота рибка. Тож бурхливу діяльність він під бла-бла-бла клоунів спрямував на дещо приземленіші цілі, а саме: на «модернізацію» свого матеріального становища. Не забував і про потрібних людей.

У липні 2019 року виконавчим комітетом Щербанівської сільської ради було оголошено закупівельну процедуру на Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вул. Шкільна, 18 в с. Розсошенці Полтавського району Полтавської області. Коригування.

Перемогло у закупівлі та стало підрядником на будівництві спортивно-оздоровчої перлини ТОВ «СВ-Білдінг», яке запропонувало ціну на 12 тисяч гривень меншу за ціну конкурента.

Останній Бастіон дуже зацікавила ця закупівля. Адже навіть при поверхневому вивченні закупівельної документації стало зрозуміло, що вартість робіт та матеріалів є нереально високою – вона завищена в кілька разів!

Крім того, до прискіпливішого обстеження оборудки нас спонукала й та обставина, що переможець закупівлі вже потрапляв уполе зору правоохоронних органів. Тож, будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну в с. Розсошенці ще до його початку стало мемом та символом корупції. 

Невже мешканцям Розсошенців це було невідомо? Чи громаді подобається відверта брехня Процика, який так велеречиво запевняв виборців у своїй святості? 

Повертаючись до справ будівельних, зазначимо, що на розсошенському басейні це вже не перша закупівельна процедура. Процик натхненно відшліфовує деталі пошивання в дурні розпорядників людських податків. 

От, наприклад, в серпні 2017 року було оголошено закупівлю Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вул. Шкільна, 18 в с. Розсошенці Полтавського району Полтавської області. Коригування.

Тоді переможцем було визначено ТОВ «БК «Центрбуд» Сергія Штрікуля, вартість закупівлі склала 38 мільйонів 457 тисяч гривень. До цього договору було двічі внесено зміни наприкінці 2017 та 2018 років. 

Щоправда для Штрікуля його махінації закінчилися відкриттям кримінальних проваджень, про що зазначав Останній Бастіон в одному зі своїх попередніх розслідувань.

Між Виконавчим комітетом Щербанівської сільської ради та ТОВ «Будівельна компанія «Центр-буд» за наслідками проведення публічної закупівлі укладено договір підряду №1 від 19.09.2017 про здійснення будівництва фізкультурно-оздоровчого басейну по вул. Шкільна, 18 в с. Розсошенці Полтавського району Полтавської області на суму 38 457 142, 85 грн., який в силу приписів ст. 37 Закону України «Про публічні закупівлі» є нікчемним. Водночас, оплату робіт за вказаним договором Замовником здійснено лише за 2017 рік. Однак, протягом 2018-2019 років жодних трансакцій між сторонами взагалі не здійснювалось. Зазначене свідчить про прострочення виконавцем виконання зобов'язань за договором підряду №1 від 19.09.2017 та вказує на неефективність здійснення зазначеної процедури закупівлі, що є порушенням одного із принципів, закріплених у статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

Також, службові особи ТОВ «Будівельна Компанія «Центр-Буд» упродовж 2019 року, будучи переможцем трьох державних закупівель на загальну суму 13,7 млн. грн., з метою привласнення бюджетних коштів, завищення сум податкового кредиту з ПДВ та валових витрат, здійснили безтоварні операції з придбання товарів (робіт, послуг) від таких СГД, як: ТОВ «Армапрофіль», ТОВ «Френттерон» та ТОВ «Елта-Пром», чим ухилилися від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 9 356 524 грн.

Тобто, підприємство Штрікуля таким чином, фактично привласнило більше 2/3 отриманих бюджетних кошти укладаючи фіктивні договори на поставку товарів, робіт, послуг які потім показувало як реально поставлені та надані.

Цікаво, що, не дивлячись на відкриту кримінальну справу з будівництвом басейну, яка висіла на підприємстві Штрікуля, підприємливий і безсовісний ділок продовжував красти бюджетні кошти, вигідно примазавшись до ще однієї епохальної обіцянки Зе – перетворити Полтавське летовище на євро-азійський хаб. Нема таки і пророка, і ДБР у своєму отєчестві. 

Здавалося би, тепер, після укладення чергового тендеру на будівництво і коригування кошторису до Розсошенців прийде свято – до басейну прибуде кортеж на велосипедах, самозакохано різатимуть стрічки, питимуть шампанське, Ігор Процик підросте сантиметрів на п´ятнадцять-двадцять і носа задере градусів на тридцять, люди нарешті здадуть норми ГТО з плавання хто вільним стилем, хто «по-собачому». 

Знаєте ж, хто думкою багатіє? Отож бо. Оце ми такі усі отут між Сяном і Доном із Зе, на Щербанях і в Розсошенцях з Проциком. 
«Щось» не склалося і цього разу, ще двічі корегували договір у жовтні 2019 та липні 2020 року. Дату завершення будівельних робіт переписали з серпня 2020 року на грудень 2020. 

Так до цього часу жоден щербанівець-розсошинець ще не мав нагоди оздоровитися в сучасному храмі фітнесу і здорового способу побутування. Хлопці все ще будують. А з наближенням дати завершення робіт ми прогнозуємо чергове корегування договору та зміну дати закінчення будівельних робіт. 

Крім того, в ході огляду актів приймання виконаних будівельних робіт Форми КБ-2В щодо виконання будівельних робіт на вказаному об'єкті, слідством в рамках кримінального провадження № 42019171010000192 від 14 серпня 2019 року встановлено, що окрім замовника (Процика), підрядника (ТОВ "СВ-Білдінг"), інженера технічного нагляду, вказані акти підписані також головним архітектором виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, хоча будівельні роботи фактично виконані не були.

Чому ж ніяк не можуть завершити багатостраждальне будівництво? Посміємо підказати контролюючим органам, де «ховається» причина цього довгобуду. Уявіть собі, усі САПи з НАБУ, вона – у захмарних апетитах замовників та підрядників! Якщо не вистачає кебети побачити очевидне, перечитайте роман про пацюків Олексія Колишевського «Відкатники», його герої списані з наших проциків-штрікулів.

Воцики і Процики_2

Нам іноді здається, що ніхто, окрім Останнього Бастіону, не зацікавлений в подоланні корупційних схем на Полтавщині!

Згадаємо кримінальне провадження № 12017170300001348 від 19 грудня 2017 року (пов'язане з розкраданням Штрікулем та Проциком коштів на будівництві басейну в Розсошенцях), яке слідчі ГУНП в Полтавській області намагалися по-тихому прикрити, і лише завдяки втручанню Останнього Бастіону було скасовано постанову про закриття того кримінального провадження.

Ми на цьому не зупинилися, бо просто не могли мовчки спостерігати за махінаціями на горезвісному будівництві, які Процик тепер облаштовував вже з представниками ТОВ «СВ-Білдінг». 

Годі дивуватися тому, що й новий підрядник вже має в своєму пасиві кримінальне провадження, пов’язане з розкраданням бюджетних коштів. Це провадження було порушено по факту реконструкції нежитлової будівлі – школи-інтернату в Опішні.

Слідством було встановлено, службові особи ТОВ «СВ-Білдінг» спільно із службовими особами ТОВ «Старк-Плюс», Державної спеціалізованої художньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» ім. В.Кричевського та відділу освіти Шишацької селищної ради упродовж 2019 року під час замовлення та виконання ремонтно-будівельних робіт на важливих об'єктах інфраструктури, шляхом зловживання своїм службовим становищем, заволоділи бюджетними коштами.

Слідство виявило, що 28.05.2019 між Державною спеціалізованою художньою школою-інтернатом І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» та Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації укладено договір № 13 на здійснення технічного нагляду за об'єктом: «Реконструкція нежитлової будівлі за адресою: смт. Опішня, вул. Кандзюби, 28 під будинок-інтернат, Державної спеціалізованої художньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні». Коригування», на виконання якого акти приймання виконаних робіт форми КБ-2В по вказаному об'єкту окрім замовника та підрядника підписував головний спеціаліст відділу технічного нагляду управління капітального будівництва вказаного Департаменту, хоча будівельні роботи фактично виконані не були.

Цікавим є і той факт, що ТОВ «СВ-Білдінг» мав юридичну адресу: м. Полтава,вул. Європейська, 21 офіс 207. Одноособовим засновника даного товариства являється Шахбазова Зоя Іванівна. Шахбазова також являлася засновником ТОВ «БК Центр-буд» та адреса її місця проживання співпадає з колишньою юридичною адресою ТОВ «БК Центр-буд». З цього слідує, що ТОВ «БК Центр-буд» та ТОВ «СВ-Білдінг» підконтрольні одним і тим же особам.

Реєстраційні дані ТОВ «СВ-Білдінг»
Реєстраційні дані ТОВ «СВ-Білдінг»
Фото:Youcontrol

Архівні дані про засновників ТОВ «БК Центр-буд»
Архівні дані про засновників ТОВ «БК Центр-буд»
Фото:Youcontrol

Отже ми бачимо цікаву тенденцію, коли два підприємства, підконтрольні Штрікулю, впродовж трьох років паразитують на будівництві басейну в Щербанівській сільській раді та розкрадають кошти громади і нікому до цього немає справи. Цікаво, скільки відкату отримує Процик за те, що не помічає як його громаду обкрадають, з ким він цим відкатом ділиться, ми уже зазначали вище.

Останній Бастіон тривалий час намагався достукатися до місцевих правоохоронців та змусити їх зайнятися розслідуванням розкрадань бюджетних коштів цим підрядником і на будівництві басейну в Розсошенцях. Проте, всі наші намагання були марними і місцеві поліціянти не захотіли розбиратися в цій справі.

Ця вже звична нехіть правоохоронців нас не зупинила, ми звернулися до НАБУ з заявою про розтрату бюджетних коштів на суму майже 12 мільйонів гривень, де вигодонабувачем виступало ТОВ «СВ-Білдінг». 

Як же й важко примушувати «антикорупціонерів» виконувати свою роботу! Тож правильно ви, читачу, здогадалися: НАБУ відмовилося вносити до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення.

І це нас не зупинило. Звернулися до Вищого антикорупційного суду України. 28 жовтня 2020 року слідчим суддею ВАКС Мойсаком С.М. було постановлено ухвалу, якою НАБУ зобов’язано внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР та нарешті розпочати досудове розслідування в даній справі.

Атож, Останній Бастіон хоче привітати Ігора Процика з перемогою на виборах та вручити йому подарунок у вигляді кримінального провадження № 52020000000000708.

Воцики і Процики_5
Воцики і Процики_6

Також хочемо нагадати Процику, що він має міцну і згуртовану опозицію у вигляді 45% виборців, котрі віддали свої голоси не йому. Інформуємо голову, що ця опозиція налаштована контролювати новообраного керманича і не залишить йому шансів для продовження своєї злочинної діяльності.

Мешканців Щербанівської громади ми хочемо попередити, що найближчим часом їх можуть очікувати вибори нового керманича, оскільки закон забороняє керувати громадою із-за ґрат. Маємо сподівання, що на наступних виборах громада обере достойного керівника.

Але й в цілому у країні, визнаємо, ситуація кепська. І хоч для якогось її поліпшення нам усім потрібно перестати бути тупими, байдужими й сліпими. Скільки можна перекладати всі гріхи на когось?!

Явка на місцевих виборах показала, що нашому, перепрошуємо, але ж так званому громадянинові байдуже, хто буде керувати його містом, селищем, селом, громадою... 

Що ж тут говорити, коли народ обирає своїм керманичем вбивцю Лозінського, називаючи його хорошою людиною, бо, бачите, він скільки всього зробив для села. А те, що розперезаний звір вбив людину – дрібниці, зв'язати до купи очевидні речі ніхто навіть не намагається.

На фоні цього «народовиявлення» і обрання сільським головою Процика, котрий разом зі Штрікулем та їхніми покровителями грабує бюджет громади, не здається абсурдним.

Ми – ось такий народ, і звинувачувати треба не систему, а самих себе. Цю систему створили не американці і не німці, в нашій країні ми створили її самі, всі 40 мільйонів її мешканців і громадян. 

Вибори місцевої влади 2020 року позаду. Як називати після них суспільство? Депутатами обраний набрід з числа кількох категорій: кримінальних особистостей, тупуватих базарних мінял (в реальному житті – спекулянтів, шахраїв, валютників, які практично не мають ні фаху, ні трудового стажу), ще однієї порції «нових облич» з обслуги весіль і шоу, колишніх і діючих так званих «співробітників» силових структур (простіше сказати – навколо правове сміття) і членів сімей усіх цих зазначених категорій. 

У теперішній місцевій владі практично відсутні виробничники, економісти, фінансисти, професійні юристи, працівники науки, культури, перспективні молоді менеджери, представники інтелігенції. Коротше, народ обрав собі вожатими мінімум 80% покидьків. Перебільшуємо? Ой, не скажіть. 

І що виборці хочуть отримати від оцього лайна? Яких реформ, якого руху вперед? 

До влади прийшли і злодії, і психічно хворі люди. На які чекати зміни? Якщо до 2019 року хтось при владі ще заслуговував на хоч якусь повагу, то з приходом «клоунів», влади в Україні НЕМАЄ взагалі. Місцеві вибори з цього ряду, на жаль, теж не випадають. Вибрали – жуйте і смокчіть, прицмокуючи! Після 1917 року таке лайно до влади ще не потрапляло.

Це, направду, якийсь і досі невивчений прояв стокгольмського синдрому, якого ніяк не може позбутися українська нація. Якась диявольська естафета: українські батьки передають українським дітям стокгольмський синдром! Чи й до сих пір нам дається взнаки поразка шведів під Полтавою?..

Люди, шановні краяни, невже вам до душі керманичі, котрі цинічно вважають людей за непотріб, кидаючи їм смішні подачки перед виборами? Невже ви готові проміняти своє майбутнє, та ні – не своє, майбутнє дітей і онуків!, на дешеві продуктові набори та пусті обіцянки, які ніхто і не збирався виконувати?!

Риторика, жалі, плачі… Блюз на честь ідіотизму… 

Хіба що десь за потилицею жевріє надія – в Україні ще лишилися свідомі люди, котрим болить доля країни, доля своєї області, свого району, свого міста, свого селища чи села. Сподіваємося, панове, що ситуація в Україні таки кардинально зміниться і до влади прийдуть люди, котрі будуть дбати не лише про власні статки, а про духовне і матеріальне збагачення Нації.

Тримаймося.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
В Україні розформували дозвільну службу. Причина – корупція 9 високопосадовців поліції
02 березня, 16:45
1 березня в Україні розформували всі підрозділи контролю за обігом зброї
01 березня, 15:20