Volkswagen готує масштабні скорочення
Компанія може закрити заводи через наступ китайських автовиробників.
Volkswagen може призупинити виробництво автомобілів: компанія планує скоротити до 100 тисяч робочих місць і закрити багато заводів, — Financial Times.
На цьому тлі китайські автомобілі стрімко завойовують Європу: їхня частка серед нових продажів уперше перевищила 10 %.
Європейці масово обирають моделі, які пропонують кращі характеристики за нижчою ціною. Особливо зростає попит на гібриди та електромобілі.
Китайські автовиробники мають доступ до низки внутрішніх субсидій, зокрема до грантів, дешевих земельних ділянок і фінансування, що знижує їхню собівартість.
Вони також можуть скористатися державною підтримкою в Європі. Наприклад, у Німеччині уряд запустив нову програму стимулювання продажів автомобілів із нульовим рівнем викидів на суму 3 млрд євро, а також субсидії на гібриди для сімей із низьким доходом. У результаті з моменту запровадження субсидій найбільше зростання продажів у Німеччині продемонстрували китайські бренди, зокрема MG і BYD — на 50–75%.
Євросоюз прагне захистити своїх автовиробників, таких як Volkswagen, Stellantis і Renault, але додаткові тарифи Брюсселя, які набули чинності у 2024 році, поширюються лише на повністю електричні автомобілі китайського виробництва, тоді як для гібридів торговельні бар’єри нижчі.