Володимир Журавльов на волі!

Володимир Журавльов на волі!

Польський суд відмовив в екстрадиції до Німеччини Володимира Журавльова, якого підозрюють у підриві газопроводів «Північний потік».

У Польщі суд не погодився на екстрадицію 49-річного Володимира Журавльова, якого німецькі правоохоронці підозрюють у підриві газопроводів «Північний потік». Українцеві також скасували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Про це пишуть RMF FM та Polskie Radio 24.

Як постановив суддя Даріуш Любовський, запит німецької влади про екстрадицію Журавльова не слід задовольняти. Він наголосив, що предметом цього провадження було не встановлення того, чи вчинив українець те, що йому інкримінує німецька сторона, а лише те, чи можуть його дії бути підставою для виконання Європейського ордера на арешт.

«Ви вільні», — звернувся до Журавльова суддя.

За словами Любовського, польський суд не мав жодних вихідних доказів у цій справі, оскільки німецька сторона надіслала лише дуже загальну, формально необхідну інформацію.

Раніше премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявляв, що екстрадиція українця до Німеччини — не в інтересах Варшави. Хоча і зауважив, що рішення буде за судом.

Нагадаємо, Журавльова затримали в Польщі ще 30 вересня. Він став другим затриманим українцем, що фігурує у справі про вибух на газопроводі «Північний потік». Невдовзі чоловіка помістили під варту.

Ще рік тому Федеральна генеральна прокуратура Німеччини видала ордер на арешт Володимира. Однак, коли його мали затримати в Польщі, де він жив, він встиг виїхати до України.

Німецькі видання писали, що підозрюваний перетнув польсько-український кордон на автівці з дипломатичними номерами. А деякі польські чиновники у відповідь на звинувачення в тому, що попередили підозрюваного, начебто заявили: «Чому ми повинні його заарештовувати? Він для нас герой!».

У прикордонній службі Польщі відкидали звинувачення щодо того, що вони відпустили підозрюваного в Україну на дипломатичному авто, хоч мали затримати його. Там наголошували, що не мали ані юридичних підстав, ані відповідної інформації для арешту Журавльова.

Раніше Касаційний суд Італії анулював рішення апеляційної інстанції про екстрадицію до Німеччини громадянина України Сергія Кузнєцова. 

Кузнєцова, колишнього капітана Збройних сил України, було затримано 21 серпня 2025 року в районі Ріміні в Італії на підставі європейського ордера на арешт, виданого Німеччиною. Йому інкримінують участь у диверсійній операції проти енергетичної інфраструктури.

Нагадаємо, 21 серпня, Федеральна прокуратура Німеччини повідомила, що в Італії затримали громадянина України Сергія Кузнєцова за підозрою в причетності до підриву «Північних потоків» у 2022 році.

Йому інкримінують кілька злочинів: спільне вчинення вибуху з використанням вибухових речовин, антиконституційну диверсію та руйнування будівель.

Підозрюваний — колишній працівник Служби безпеки України та капітан Збройних сил України у відставці. Його затримали під час відпочинку із сім’єю в Італії.

Більше про підрив «Північних потоків»

26 вересня 2022 року на трубопроводах «Північний потік — 1» та «Північний потік — 2», які пролягають дном Балтійського моря від росії до Німеччини, сталися три вибухи, які спричинили масові витоки газу.

Недоторканою залишилася лише одна з чотирьох ниток газопроводу. Західні медіа писали, що росія законсервує «Північні потоки», оскільки не збирається їх ремонтувати після аварій.

Уряди США, Великої Британії та ЄС заявили про цілеспрямовану диверсію. росія вважає, що у вибухах зацікавлені США та їхні союзники. Західні медіа писали про різні версії — від диверсії самих росіян до причетності України. Зеленський заперечував причетність України до диверсій.

На початку лютого 2024 року Швеція закрила розслідування підриву «Північного потоку». Слідом за Швецією завершила розслідування і Данія.

Зараз Німеччина розслідує роль ексголовнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного в підриві «Північних потоків». Зеленський нібито спочатку схвалив план, однак пізніше наказав скасувати, а Залужний всупереч цьому продовжив операцію.

У листопаді 2024 року німецька газета Der Spiegel випустила розслідування, в якому йшлося про те, що диверсанти, які влаштували диверсію на «Північних потоках», планували підірвати й «Турецький потік» у Чорному морі, однак у них не вийшло.

Українець Сергій Кузнєцов, якого затримали за підозрою у причетності до двох вибухів на газопроводах «Північний потік», заперечив звинувачення.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Він може вийти на свободу внісши 5 млн гривень застави.
13 жовтня, 17:00
Опінії
Трясун, Кишакевич і фальшива доброчесність: як формувалась нинішня ВРП.
07 жовтня, 07:25
Кримінал
Його визнали винним в організації поїздок жінок для занять проституцією. У звинуваченні в більш тяжких злочинах його виправдали.
04 жовтня, 07:05
Політика
«У всіх суддів є певна професійна деформація, яка не дозволяє бути повністю об’єктивними».
29 вересня, 12:55
Політика
Суддя Должко: підрив авторитету правосуддя чи цілеспрямоване цькування?
18 вересня, 21:00
Полтава
Запрошуємо свідомих полтавців підтримати Валентину Скрябіну у суді проти шахраїв з «Полтаватеплоенерго».
18 вересня, 12:31