Воїни Христа: що потрібно знати про тамплієрів

ІСТОРІЯ
27 березня, 15:51
Воїни Христа: що потрібно знати про тамплієрів

5 цікавих фактів про орден тамплієрів

1. Орден був заснований на Святій Землі в 1119 році невеликою групою європейських лицарів на чолі з сером Гуго де Пейном, після Першого хрестового походу.

Гуго де Пейн
Гуго де Пейн

На момент свого зародження орден тамплієрів налічував близько 20 000 осіб. Більшість його членів були воїнами, які підпорядковувалися Верховному магістру, який приймав найважливіші рішення.

2. Орден тамплієрів або «храмовників» є першим релігійно-військовим орденом, створеним в історії.

3. Весь вільний час вони присвячували тренуванням і фізичним вправам. Не дивно, що десяток таких лицарів міг знищити загін, що був у кілька разів більшим за них.

4. Саме з орденом тамплієрів пов'язані забобони про «п'ятницю 13-го». Саме в цей день 1307 року, підкоряючись секретному наказу папи Климента V і французького короля Філіпа IV, всі посадовці та військові брали участь у затриманні та вбивстві тамплієрів по всій Європі.

5. 18 березня 1314 року останній магістр ордена Жак де Моле був спалений на вогнищі на одному з острівців річки Сени.

Жак де Моле
Жак де Моле

Читайте також:
Історія
Що пов'язує Орден тамплієрів з галицько-руськими теренами?
26 березня, 11:13
Історія
Найбільш дивна війна, що її вела Русь-Україна, — похід сина Ярослава I Мудрого на Константинополь. Сталася ця подія у далекому 1043 році.
вчора, 20:28
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35
Історія
Історичну гору Лисківка у селі Буша, що на Вінниччині, продали на аукціоні для видобутку надр.
08 квітня, 15:02
Історія
Спокусниця, «єгипетська блудниця» та «александрійська куртизанка»... Дуже багато подібних імен мала остання правителька давнього Єґипту.
07 квітня, 19:57