ВРП імені Маселка продовжує грубо порушувати законодавство України

Позиція
05 квітня, 14:20

Грантоїди та «активісти» руйнують систему правосуддя в Україні

Нагадаємо, що Рішенням Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від  31 січня 2024 року №283/3дп/15-24 суддю Полтавського апеляційного суду Сергія Гальонкіна було притягнуто до дисциплінарної  відповідальності та застосовано до нього  дисциплінарне стягнення у вигляді суворої догани з позбавленням  права на отримання  доплат  до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

При постановленні цього рішення та при його перегляді ВРП  було грубо порушено норми діючого законодавства України.

Відповідно  до статті 50 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» рішення  у дисциплінарній  справі повинно містити,  поміж  інших  обов’язкових його складових, порядок і строк  оскарження рішення, в тому числі дозвіл скаржнику на оскарження рішення, якщо  він наданий.

Вказане питання при постановленні рішення не вирішувалось і відповідно рішення не містить таких посилань.

Ухвалою Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 14 лютого 2024 року №429/3дп/15-24 задоволено клопотання  Національного антикорупційного бюро України про надання дозволу  на оскарження рішення Третьої Дисциплінарної  палати Вищої ради правосуддя від  31 січня 2024 року №283/3дп/15-24.

Ухвалою було надано НАБУ дозвіл на оскарження рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від  31 січня 2024 року №283/3дп/15-24 про притягнення судді Полтавського апеляційного суду Гальонкіна С.А. до дисциплінарної відповідальності.

Вважаю, що вказана ухвала була винесена з грубим порушенням норм чинного законодавства України.

Згідно п. 13. 43 Регламенту Вищої ради  правосуддя при ухваленні рішення Дисциплінарна палата може надати дозвіл скаржнику  на оскарження рішення Дисциплінарної палати, зокрема в разі, якщо  рішення ухвалено не одноголосно та/або якщо ухвалення рішення  не збігається з позицією доповідача.

З самої ухвали Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 14 лютого 2024 року вбачається, що пропозиція доповідача, члена Вищої ради правосуддя  Сасевича О.М. про застосування  до Гальонкіна С.А. дисциплінарного стягнення у виді суворої догани з позбавленням права на отримання  доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців була підтримана одноголосно.

Вказані обставини також підтверджуються  матеріалами  відеотрансляції засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 31 січня 2024 року.

Відповідно до пункту 14.2 Регламенту Вищої ради правосуддя питання про надання скаржнику дозволу на оскарження  рішення Дисциплінарної палати вирішується під час ухвалення нею  рішення у дисциплінарній справі.

Отже, розгляд  клопотання  про надання дозволу на оскарження рішення  Дисциплінарної  палати Вищої ради правосуддя в окремому засіданні Дисциплінарної палати є грубим  порушенням  Закону України «Про Вищу  раду правосуддя» та Регламенту Вищої ради правосуддя.

Крім того, в засіданні Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя 31 січня 2024 року головуючою Плахтій Інною Борисівною було оголошено, що рішення може бути оскаржене суддею, тобто чітко визначено, хто має право  оскарження.

При цьому вказане питання  було уточнено у судді чи зрозумів він суть прийнятого рішення.

ВРП імені Маселка разом з колоніальним НАБУ продовжили ігнорувати та ґвалтувати у своїх меркантильних цілях законодавство України.

4 квітня 2024 року відбулася чергова циркова вистава ВРП.

Отримавши незаконне рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, дефективи НАБУ зрозуміли, що вони пропустили строки на оскарження рішення.

Розуміючи протиправність своїх дій, вони звернулися з клопотанням про поновлення пропущених строків на оскарження рішення ВРП.

4 квітня ВРП імені Маселка розглянула клопотання Національного антикорупційного бюро України про поновлення строку на оскарження рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 31 січня 2024 року № 283/3дп/15-24 про притягнення судді Полтавського апеляційного суду Гальонкіна Сергія Анатолійовича до дисциплінарної відповідальності.

Доповідачем при розгляді даного клопотання виступав ексголова ВРП Віталій Саліхов.

Прикметно, що дефективи НАБУ, розуміючи абсурдність ситуації та протиправність своїх дій, не з'явилися на засідання ВРП, щоб підтримати власне клопотання.

На засіданні був присутній суддя Гальонкін та його адвокат Ростислав Кравець, які категорично заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що НАБУ не мало права оскаржувати рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

Заслухавши доводи судді та його захисника, ВРП імені  Маселка змушена була визнати той факт, що Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя не мала права надавати НАБУ дозвіл на оскарження свого рішення від 31 січня 2024 року № 283/3дп/15-24.

Логічно було б припустити, що у зв'язку з цим ВРП має одноголосно прийняти рішення про відмову НАБУ в поновленні строку на оскарження рішення Третьої Дисциплінарної палати.

Але колоніальна ВРП імені Маселка у своїй діяльності не керується ні логікою, ні здоровим глуздом, ні власним регламентом, ні законодавством України.

Грубо порушуючи норми законодавства України, ВРП імені  Маселка одноголосно (12 із 12 членів ВРП, що брали участь у голосуванні) вирішили поновити детективам НАБУ строк на оскарження рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 31 січня 2024 року № 283/3дп/15-24 про притягнення судді Полтавського апеляційного суду Гальонкіна Сергія Анатолійовича до дисциплінарної відповідальності.

Дане рішення ВРП прокоментував адвокат судді Гальонкіна Ростислав Кравець.

Кравець Ростислав Юрійович — адвокат, старший партнер АО «Кравець і партнери»
Кравець Ростислав Юрійович — адвокат, старший партнер АО «Кравець і партнери»

Я думав, що у Вищій раді правосуддя бачив все. Але ні, не все і схоже ще побачимо багато цікавого.

Не дарма ж іноземці без знання української мови та законодавства з вирішальним правом голосу, разом з українськими представниками, що порушили Закон і присутні виключно задля легалізації волі іноземних урядів працювали та добирали членів ВРП.

Сьогодні при вирішенні питання про надання дозволу НАБУ на поновлення строків для оскарження рішення дисциплінарної палати, доповідач зазначив, що члени ВРП надаючи дозвіл на оскарження не дотримались Регламенту Вищої ради правосуддя та його порушили.

Але не дивлячись на надання протиправного дозволу для оскарження, ВРП вирішила ще й поновити НАБУ строки.

Колись в часи злочинної влади в Україні, коли не було такої кількості Бідось і Поганців, за Конституцією України діяв принцип верховенства Закону, існувала така собі теорія плоди отруєного дерева.

Але після нескінченної реформи, купи випадкових людей з хворими амбіціями, профанів та невігласів ця теорія в Україні деформувалась та просто зникла разом правовою визначеністю та правами людини.

Гроші, що виділяють на реформи, якими знищують Україну поки ллються рікою в кишені Бідось та Поганців, та їх господарів.  Так звані «агенти змін» під маскою «громадський сектор» остаточно перетворили норми Конституції України на пустий звук.

«Що зайве у цьому рядку - Вища рада правосуддя, НАБУ, Конституція України. Питання риторичне» — підсумував Ростислав Кравець.

«Останній Бастіон» наполягає на тому, що колоніальні ВРП, НАБУ, САП, ВАКС, БЕБ, ДБР, СБУ, ГПУ, та інші корупційні органи мають бути ліквідовані.

Вони становлять пряму загрозу національній безпеці України та її становленню як демократичної, правової, незалежної держави.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Полтава
Тепер Гольник вирішила штурмувати конкурс на посаду судді Апеляційної палати ВАКС
21 листопада, 14:10
Політика
ШІ визначив, що член ВРП порушує етичні норми, зловживає службовим становищем та є упередженим
16 листопада, 13:16
Політика
Апеляційна палата ВАКС скасувала заочний арешт екснардепа Дмитра Крючкова через помилку в судовому рішенні.
08 листопада, 18:35