ВРП підтримала звільнення Князєва з посади судді Верховного Суду

ПОЛІТИКА
17 червня, 16:30
ВРП підтримала звільнення Князєва з посади судді Верховного Суду

Причиною звільнення став незаконно отриманий «подарунок» у вигляді оренди чотирикімнатної квартири у Києві за 1000 гривень на місяць.

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила притягнути до відповідальності суддю Верховного Суду Всеволода Князєва, який раніше очолював ВС, а зараз є підозрюваним у справі про хабарництво.

Таке рішення ухвалили через незаконно отриманий «подарунок» у вигляді оренди чотирикімнатної квартири у Києві за 1000 гривень на місяць.

«Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення судді Верховного Суду Всеволода Князєва до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади», – йдеться у повідомленні.

У ВРП додали, що таке рішення Перша Дисциплінарна палата ухвалила за результатом розгляду справи, відкритої 15 квітня 2024 року.

ВРП відкрила дисциплінарне провадження після того, як «суд міста Києва констатував отримання суддею подарунка на загальну суму 906 600 гривень з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Також суд тоді визнав Князєва винним за ч. 1 статті 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та постановив стягнути штраф на користь держави в сумі 2550 гривень, з конфіскацією подарунка в розмірі 906 600 гривень.

Князєв може оскаржити це рішення, тому останнє слово за повним складом ВРП.

Нагадаємо, відповідний протокол про отримання Князєвим «подарунка» Нацагентство з питань запобігання корупції склало у грудні 2023 року. За даними НАЗК, Князєв орендував квартиру у Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 кв. м. за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла (1000 гривень на місяць). Різниця між фактичною та ринковою вартістю оренди і була цим незаконним подарунком.

У квітні цього року Державна виконавча служба наклала арешт на усе майно та банківські рахунки колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва, аби стягнути на користь держави вище зазначену суму.


15 травня 2023 року НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного Суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

Також голові Верховного Суду Князєву та його спільникові – адвокату повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного Суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня у Верховному Суді скликали позачерговий пленум. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, "що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників".

Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника Верховного суду.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 107 млн гривень. Він мав перебувати під вартою до 14 липня.

31 травня адвокати Князєва подали апеляцію, але суд її відхилив, залишивши колишнього голову Верховного суду під вартою. Водночас йому зменшили суму застави до 75 млн, і потім зменшували цю суму ще кілька разів.

11 липня ВАКС залишив Всеволода Князєва під вартою із правом внесення застави у 75 мільйонів гривень.

2 листопада 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила колишнього голову Верховного суду Всеволода Князева під вартою до 9 грудня.

5 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляла, що тримання Князєва під вартою продовжили до 2 лютого 2024 року, водночас розмір застави вчергове зменшили — з 35 млн грн до 27 млн грн. Після цього також у грудні суд зменшив Князєву заставу з 27 до 20 млн гривень.

31 січня за ексголову Верховного суду Всеволода Князєва внесли заставу у розмірі понад 18 млн гривень. Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, Князєва звільнено з-під варти.

4 березня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування Національного антикорупційного бюро України скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови Верховного Суду, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі

28 березня 2024 року Вищий антикорупційний суд продовжив до 28 травня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову, суддю Верховного суду Всеволода Князєва. Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує його в одержанні 1,8 млн доларів неправомірної вигоди.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
На Сумщині судять чоловіка, який виготовив зброю для захисту від окупантів
29 червня, 07:42
Позиція
ВРП перетворилася на інструмент знищення незалежності судової системи.
28 червня, 17:12
Політика
Погляди й оцінки представників адвокатури щодо сучасного стану так званої «судової реформи».
28 червня, 16:21
Війна
Мова йшла про дворівневий пентхаус площею у 1012,6 кв. м, якій дружина посадовця отримала на праві спадщини.
19 червня, 16:14
Політика
Ірина Фаріон заявила, що проректор ухвалив рішення про її звільнення без висновків комісії через тиск з боку МОН.
29 травня, 16:34
Політика
Печерський суд виправдав скандального ексзаступника голови Нацполіції Тишлека
27 травня, 09:28