ВРП відсторонила ексголову Верховного суду Князєва від здійснення правосуддя

ПОЛІТИКА
04 квітня, 10:44
ВРП відсторонила ексголову Верховного суду Князєва від здійснення правосуддя

Його відсторонили від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду у кримінальному провадженні.

Клопотання про відсторонення Князєва було подане заступником генерального прокурора України — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександром Клименком.

Адвокати Князєва не заперечували проти задоволення даного клопотання.

За відсторонення проголосували 16 членів ВРП.

31 січня за ексголову Верховного суду Всеволода Князєва внесли заставу у розмірі понад 18 млн гривень. Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, Князєва звільнено з-під варти.

В той же день у ВРП повідомили, що до них не надходило клопотання про тимчасове відсторонення Князєва від здійснення правосуддя.

Водночас друга дисциплінарна палата ВРП тоді відхилила пропозицію зупинити розгляд дисциплінарної справи щодо ексголови Верховного суду Князєва. Результати голосування ВРП повідомила під час прямої трансляції засідання.

За результатами голосування три з п'яти членів палати висловилися «проти», тобто розгляд дисциплінарної справи буде продовжено.

15 травня 2023 року НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного Суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

Також голові Верховного Суду Князєву та його спільникові – адвокату повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного Суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня у Верховному Суді скликали позачерговий пленум. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, "що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників".

Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника Верховного суду.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 107 млн гривень. Він мав перебувати під вартою до 14 липня.

31 травня адвокати Князєва подали апеляцію, але суд її відхилив, залишивши колишнього голову Верховного суду під вартою. Водночас йому зменшили суму застави до 75 млн, і потім зменшували цю суму ще кілька разів.

11 липня ВАКС залишив Всеволода Князєва під вартою із правом внесення застави у 75 мільйонів гривень.

2 листопада 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила колишнього голову Верховного суду Всеволода Князева під вартою до 9 грудня.

5 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляла, що тримання Князєва під вартою продовжили до 2 лютого 2024 року, водночас розмір застави вчергове зменшили — з 35 млн грн до 27 млн грн. Після цього також у грудні суд зменшив Князєву заставу з 27 до 20 млн гривень.

4 березня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування Національного антикорупційного бюро України скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови Верховного Суду, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі

28 березня 2024 року Вищий антикорупційний суд продовжив до 28 травня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову, суддю Верховного суду Всеволода Князєва. Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує його в одержанні 1,8 млн доларів неправомірної вигоди.


Термінові та важливі новини читайте на каналах «Останнього Бастіону» в Facebook, Telegram, Instagram.

Читайте також:
Світ
Ганну Ґутьєррес визнали винною в ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс у жовтні 2021 року.
16 квітня, 11:28
Політика
Серед осіб, які хочу стати суддею КСУ за квотою президента є й начальник юридичного відділу НАБУ Ігор Ярчак.
12 квітня, 11:25
Політика
Суддя ліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова, яка має чинний статус судді, є громадянкою російської федерації.
10 квітня, 09:03
Позиція
Грантоїди та «активісти» руйнують систему правосуддя в Україні
05 квітня, 14:20
Опінії
Не є таємницею, що судді навмисно затягують справу, бо є наказ тримати Романа Червінського у буцегарні. Це — єдина мета свавілля Зе-влади.
04 квітня, 13:46
Полтава
Позаторік приватне підприємство «Дружба» застосувало на посівах гороху інсектициди та фунгіциди. Це призвело до масового мору бджолосімей.
18 березня, 14:56