Врятувати лейтенанта Баканова

КРИМІНАЛ
18.02.2023, 12:30
Врятувати лейтенанта Баканова

Службове розслідування щодо Баканова завершено.

Минув тиждень, відколи очільник парламентського комітету Федір Веніславський повідомив, що службове розслідування щодо ексголови СБУ Івана Баканова завершено.

Повідомив... І тиша.

Баканов з цього приводу не переживає взагалі. Є низка причин цього. Але справа не в тому, що Іван Баканов і Володимир Зеленський знайомі з самого дитинства. І навіть не тому, що Баканов був керівником "Студії Квартал-95".

По-перше, Баканов і Зеленський співпрацювати почали в ті часи, коли Зеленський був продюсером телеканалу "Інтер". Баканов тоді організовував різні схеми "обналу" грошей та низку інших каламутних схем для Зеленського та його структур. Про прибутки "Кварталу-95" він може розповісти, як ніхто.

По-друге, й це головне, Баканов був активним учасником офшорних схем, де фігурували Зеленський та Коломойський.

Пригадуєте розслідування "Офшор 95", яке було оприлюднено в 2021 році?

Суть історії така: Коломойський тоді виводив гроші вкладників із Приватбанку в офшори через низку фірм, у т.ч. через фірму Зеленського.

Над так званим "досьє Пандори", яке стало наймасштабнішим викриттям фінансових таємниць світових політиків, в результаті працювали понад 600 журналістів зі 117 країн світу. Вони обробляли дані з понад 11,9 мільйона файлів, отриманих в результаті витоку.

У Pandora Papers фігурують імена керівників України: голови СБУ Івана Баканова, першого помічника президента Сергія Шефіра, а також самого президента - Володимира Зеленського.

Документи свідчать про те, що компанії офшорної мережі власників "95 Кварталу" були використані для покупки 3 квартир в Лондоні. І це лише одна зі знахідок "Досьє Пандори".

За даними журналістів, у "Кварталу 95" підписаний контракт з "1 + 1" (належить Ігорю Коломойському) до 2022 року. "Річний контракт від 10 до 20 мільйонів", - називає суму Ігор Валерійович. І зізнається, що дізнався про бажання Зеленського стати президентом України у 2017 році.

"Я підозрюю, що думки були з 2015-го, коли він" Слугу "(серіал" Слуга народу ", Ред.) Робив", - поділився Коломойський.

"Ми з'ясували, що мільйони від Коломойського йшли не тільки на рахунки українських фірм, які колись зареєстрували Зеленський з друзями. Гроші йшли туди, де тепло і менше податків. У той рік, коли "Квартал" почав співпрацювати з олігархом, ключові люди компанії реєструють ряд фірм на далеких островах ", - повідомляють Cлідство.інфо.

І в оточенні Зеленського журналісти-розслідувачі виявили десятки таких офшорних компаній. Мережу допомагав створювати офшорний реєстратор Fidelity та український адвокат Юрій Азаров, підпис якого є на всіх ключових документах, але знайти його виявилося непросто. За адресою його юридичної фірми знаходиться інша фірма, телефон не працює, а на місці реєстрації його бачили понад півтора роки тому.

У серці офшорних компаній знаходиться раніше невідома компанія Maltex Multicapital Corp. Вона порівну розділена між компаніями Зеленського, братів Шефірів та Андрієм Яковлєвим. Трастову декларацію підписав нинішній глава СБУ Іван Баканов. Його фірма виступила номінальним власником Maltex Multicapital Corp.

За даними ICIJ, серце офшорної бізнес-імперії президента Зеленського — компанія, зареєстрована на Британських Віргінських островах — Maltex Multicapital Corp.

Врятувати лейтенанта Баканова_1

До початку 2019 року вона була порівну поділена між офшорами Зеленського, братів Шефірів та сценариста/режисера “Кварталу” Андрія Яковлєва.

За місяць до обрання Зеленський передав свої акції Maltex Сергію Шефіру.

Відповідні папери підготував український юрист Юрій Азаров, от тільки офшор Зеленського Film Heritage продовжував отримувати дивіденди від Maltex навіть після офіційної передачі акцій (за умовами додаткової угоди, підписаної після обрання).

Крім Азарова, допомогу Зе і Ко надала офшорна консалтингова фірма Fidelity Corporate Services, яка пропонує клієнтам послуги номінальних директорів та акціонерів для фіктивних компаній. Так, за даними Offshore leaks Database, номінальним директором Maltex Multicapital Corp. Сьогодні вважається громадянин Панами - Mario Antonio Alvarado Castillo - "директор" більш ніж 40 офшорних компаній.

Врятувати лейтенанта Баканова_3
Врятувати лейтенанта Баканова_5

Зеленський, природно, мав із цього свій відсоток. А юридичне прикриття цих схем забезпечував Іван Баканов.

Зеленський панічно боїться, що деталі тієї історії будуть оприлюднені. А оскільки між Зеленським та його друзями встановилися "нечувано високі відносини", Зеленський дуже побоюється, що дані про ті угоди почнуть спливати у західній пресі. Баканова цілком вистачить, щоби забезпечити собі таке прикриття.

Тож начхати Баканову, що там розповідають Веніславський із Малюком. У Баканова потужне прикриття.

Читайте також:
Політика
До обшуків залучили ДСР Нацполіції - один з найкорумпованіших правоохоронних підрозділів, який контролює Олег Татаров
вчора, 18:37
Політика
Міноборони закликало чинних військових не завантажувати застосунок «Резерв+»
21 травня, 18:09
Опінії
Ворог не тільки суне зі Сходу на Україну, він уміло зосередив свою агентуру на Печерських пагорбах Києва. А саме — на вулиці Банковій.
19 травня, 09:37
Війна
Вітчизняний шоубізнес не знає потреб нації, котра боронить країну від ворога зі Сходу. Тому досі плодяться «Свати» й «Слуга народа».
17 травня, 07:18
Політика
У Мінцифри заявили, що заборонити військовим грати неможливо, бо проросійські оператори отримують їх дані.
15 травня, 09:13