В'ятрович розповів чому росіяни бояться українізації

ПОЛІТИКА
13.05.2021, 14:56
В'ятрович розповів чому росіяни бояться українізації
Фото: Укрінформ

"Для таких приниженням є неможливість принижувати інших”

Ексдиректор інституту нацпам'яті України вважає, що росіяни бояться українізації України, бо від неї почувають себе громадянами другого сорту. І що підтримка державою української мови та культури є приниженням, попри те, що не йдеться якісь обмеження для них.

Про це Володимир В'ятрович розповів у себе на сторінці у ФБ.

Здавалося, б абсурд; який другий сорт, коли російською в Україні можеш отримати все – інформацію, культуру, послуги, освіту? І отримати це все легше і більше, як українською. Але ні, таки справді українізація принижує деяких росіян. Але не їх як національну меншину чи просто національну групу. Принижує  як колись панівну національну групу, принижує їх колишню імперську велич”, написав політик.

В'ятрович також влучно зауважив, що деякі росіяни вважають для себе образливим навіть саме визначення  національна меншина.“Їм не йдеться про забезпечення своїх прав як меншини, а лиш про збереження свого домінування, яке похитнулося в результаті українізації. Для таких приниженням є неможливість принижувати інших”.

Читайте також:
Історія
Давно відомо: московитська окупація в наших містах виглядає як справжнісінька антиутопія. І смішно, і гидко, і люто...
11 липня, 08:18
Політика
Самовпевнені представники міської влади з обласного центру Закарпаття вирішили рішуче поборотися з патріотичним вуличним мистецтвом.
28 червня, 18:23
Кримінал
В Охтирці правоохоронці натрапили на підпільний сховок із відверто українофобською агітаційно-пропагандистською літературою.
23 червня, 20:27
Війна
На тимчасово загарбаній росіянами території Херсонської області агресор намагається здійснити деукраїнізацію системи освіти.
07 червня, 18:00
Війна
Командування окупаційно-терористичних сил РФ домовилося з херсонськими колаборантами про розчищення зруйнованого Маріуполя.
04 червня, 19:27
Світ
Власники паспортів негромадян Естонської республіки – причина всіх негараздів, адже вони є доволі активною "п'ятою колоною" Кремля.
01 червня, 19:24